Skip to Content

اصلانی:


رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: همه باید تلاش جدی داشته باشیم تا به شبکه های پیام رسان داخلی کوچ کنیم و از فضای مجازی مانند تلگرام استفاده نکنیم.

به گزارش یزدبانو از اعلام روز یکشنبه سازمان بسیج جامعه زنان کشور، مینو اصلانی در نخستین جلسه حلقه صادقین در سال 97 با حضور مدیران و کارشناسان سازمان بسیج جامعه زنان کشور افزود: مردم و مدیران باید کوچ به شبکه های داخلی را در راس امور در فعالیت های فضای مجازی خود قرار دهند و بدانند که ایران اولین کشوری نیست که مخالف استفاده از تلگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی خارجی است.
وی درباره اینکه برخی کشورهای جهان نیز مخالف استفاده از تلگرام هستند، تصریح کرد: کشورهایی مانند کره و چین نیز پیش از این اتفاقات، به راه اندازی شبکه های اجتماعی داخلی در کشور خود اقدام کرده اند.
اصلانی درباره شعار سال که از سوی مقام معظم رهببری به سال حمایت از تولید کالای ایرانی نامگذاری شده است، اشاره و اظهار کرد: بر همه لازم است که به سمت استفاده از کالای داخلی گام بردارند.

** مردم مخالف استفاده از پیام رسان داخلی نیستند
سمیرا خطیب زاده مدیر فضای مجازی سازمان بسیج جامعه زنان کشور، نیز در خصوص استفاده از پیام رسان های داخلی گفت: طبق نظرسنجی های انجام شده، اکثر مردم مخالفت جدی برای استفاده از این پیام رسان ها ندارد و به نظر می رسد با ارتقای کیفیت این اپلیکیشن ها، اقبال عمومی نسبت به آن ها افزایش نیز پیدا کند.
وی افزود: مضافا اینکه طبق نظرسنجی های انجام شده، تلگرام از اپلیکیشن های محبوب در جهان محسوب نمی شود و همچنان توییتر و فیس بوک بر این پیام رسان اولویت دارند.
این کارشناس فضای مجازی با اشاره به اینکه از سال 1394 پیام رسان تلگرام مورد توجه عمومی قرار گرفته است، ادامه داد: با استفاده از این شبکه اجتماعی، مسائل فرهنگی بسیاری برای مردم ایجاد شد که می توان به حیازدایی، افزایش آمار طلاق و مسائل مختلف اخلاقی اشاره کرد.
خطیب زاده تاکید کرد: مهمترین بحث که حساسیت بیشتری را برانگیخته است، امنیت و اقتصاد است که نمونه های متعدد آن را در سال گذشته شاهد بودیم، از جمله گروه ری استار که مردم را به آتش زدن مساجد و حسینیه ها دعوت می کرد، غائله آشوب های دی ماه، ترور در مجلس و اعتراضات دراویش گنابادی که برنامه های خود را در تلگرام اعلام می کردند و هماهنگی ها را در این بستر انجام می دادند.
مدیر فضای مجازی سازمان بسیج جامعه زنان کشور افزود: اما در بحث اقتصادی، به تازگی موضوع ارز تلگرام مطرح شده است یعنی این پیام رسان وارد اقتصاد شده، با این شرط که مردم کشورهای مختلف نمی توانند از ارز کشور خودشان استفاده کنند و حتما باید با دلار این تبادل را انجام بدهند، که این اقدام خطر جدی ای برای اقتصاد کشورها محسوب می شود.
وی ادامه داد: پیام رسان های داخلی سروش، آی گپ، گپ و ایتا، شبکه های اجتماعی موبایلی پرکاربرد هستند که از نظر نرم افزاری در سطح قابل قبولی قرار دارند ولی باید فرهنگ سازی صورت گیرد تا استفاده از این پیام رسان ها گسترده تر شود.
این کارشناس فضای مجازی تاکید کرد: با استفاده از این پیام رسان ها، مباحث اقتصادی که در حال حاضر مورد تهدید است، از بین می رود و همچنین از نظر اشتغال زایی گام موثر برداشته می شود و باید تلاش شود که این مزایا و معایب به گوش عامه مردم رسیده شود و این فرهنگ سازی انجام شود تا سریع تر شاهد این تحولات باشیم.
به گزارش ایرنا، تربیت انسان مومن، بصیر، مجاهد، فعال، انقلابی و دارای موضع از اهداف اصلی و اساسی شجره طیبه صالحین یا طرح صالحین است. صالحین در واقع، به منزله هموار کردن مسیر ظهور امام عصر (عج) ، کادرسازی دوباره برای انقلاب و نیز جریان‌سازی فرهنگی در کشور، با هدف غالب شدن رویکرد فرهنگی در تشکل‌های فرهنگی، دینی است.
حدود 9 میلیون نفر از بانوان کشور عضو بسیج هستند.

 

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری