Skip to Content

مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد:


مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد با تأکید بر اهميت حفظ و نشر ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس گفت: باید ارزش‌های انقلاب اسلامی با شیوه‌های نو و پرمحتوا به نسل جوان منتقل شود.

به گزارش یزد بانو، «رقيه كرمانيان» مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد در نشست هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی كميته زنان و دفاع مقدس استان يزد گفت: يكي از اهداف مهم انقلاب اسلامي گسترش ارزش‌های ديني و اجتماعي است؛ نشر آن‌ها بدون بهره‌گیری از روش‌های مناسب و جامعه‌پذیر به‌خوبی ميسر نمی‌شود.

وی با بیان اینکه وقايع ارزشمند و ماندگاري چون سوم خرداد در تحكيم انقلاب اسلامي اثر گذارند، اذعان کرد: بايد با شیوه‌های نو و پرمحتوا ارزش‌هاي برآمده از این وقایع را به نسل جوان منتقل و براي جامعه يادآوري كنيم.

مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد بر اهميت حفظ و نشر ارزش‌های انقلاب اسلامي و دفاع مقدس از سوي بانوان تأکید و نوآوري، جذابيت و توجه به سلايق جوانان را در نشر و پايداري هر چه بيشتر اين موضوع مؤثر دانست.

كرمانيان اظهار داشت: امروز جامعه و فرزندان ما با تغيیراتي روبرو شده‌اند و ما نيز بايد در مسير اين تغيير بهترين روش‌های انتقال مفاهيم را انتخاب و روش‌های خود را براي اثر گذاشتن هر چه‌بهتر بر نسل جديد و رهايي از باورهاي غلط نزديك كنيم.

وي خاطرنشان كرد: مشاوران و نمايندگان بانوان در دستگاه‌های مختلف براي برگزاري مناسبت‌های ملي و مذهبي بايد در قالب‌های مشاركتي برنامه‌های جامعه زنان استان را براي گروه‌های مختلف سني و در مناطق متنوع شهري و روستايي دسته‌بندی و با به كار بستن توانمندی‌های مختلف زمینه‌های اجراي آن را فراهم سازند.

مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد گفت: با توجه به پیشنهاد‌های مطرح‌شده در اين جلسه گردهمايي خانوادگي، روايت و خاطره گويي، ديدار با خانواده شهدا، مسابقات کتاب‌خوانی، برنامه‌های فرهنگي و هنري از قبيل سرود، تئاتر خياباني و فعالیت‌های چندرسانه‌ای از برنامه‌های در نظر گرفته شده براي گراميداشت شجاعت‌ها، ارزش‌ها و ازجان‌گذشتگی‌های واقعه سوم خرداد هست.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه الغدیر یزد:

باید از ظرفیت رسانه‌ها در جهت نشر فرهنگ دفاع مقدس استفاده شود

در بخش دیگری از این نشست، «ناهید جمشیدی» مسئول بسیج جامعه زنان سپاه الغدیر یزد خاطرنشان کرد: کمیته زنان دفاع مقدس سعی دارد به وظایفی که در سال جاری برای آن مشخص شده است عمل کرده و به اهداف موردنظر دست یابد.

وی با اشاره به اینکه ارائه نظرات و پیشنهاد‌ها برای توسعه و ارتقاء فعالیت‌های پژوهشی در حوزه زنان و دفاع مقدس یکی از وظایف کمیته تخصصی و برنامه‌ریزی برای نشر فرهنگ دفاع مقدس است گفت: از خواهرانی که درزمینهٔ دفاع مقدس فعالیت پژوهشی دارند، دعوت به همکاری می‌کنیم.

جمشیدی ادامه داد: قرار است در سال 97 با همکاری آموزش و پروش و با فراهم‌سازی بستر مناسب، برنامه‌ریزی برنامه‌های فرهنگی جهت نشر و انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان به‌ویژه دختران انجام گیرد.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه الغدیر یزد افزود: باید از ظرفیت‌های رسانه‌ها در جهت نهادینه‌سازی، نشر و گسترش فرهنگ دفاع مقدس با تأکید بر نقش و جایگاه ارزشمند زنان استفاده شود.

وی با بیان اینکه کلیه نهادها و دستگاه‌های فرهنگی باید با هماهنگی یکدیگر بر توان‌افزایی و توسعه آگاهی‌ها و مهارت‌های زنان و خانواده و مبتنی بر فرهنگ دفاع مقدس بکوشند، تصریح کرد: با شناسایی یا ایجاد سمن‌های فرهنگی در حوزه زنان و دفاع مقدس می‌توان گام‌های مؤثر در این زمینه برداشت.

نشست هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی كميته زنان و دفاع مقدس استان يزد پيرامون گراميداشت سوم خرداد و با حضور مديركل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري يزد و نمايندگان دستگاه‌های اجرايي و اثرگذار در اين زمينه برگزار شد.

انتهای پیام/ش

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری