Skip to Contentیکی از بانوان کارآفرین شهرستان بافق برای نخستین بار پنج هزار قطعه ماهیان زینتی با ایجاد استخرهای ویژه در بخشی از حیاط منزلش، پرورش داده است.

به گزارش یزدبانو؛ معصومه دهقان شادکام، 28ساله در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از حدود چهار سال قبل به فکر تولید و پرورش ماهیان زینتی بود، که در سال 1396موفق شد، پنجهزار قطعه ماهی زینتی تولید و بخشی از آن را روانه بازار کند.
وی به همکاری و کمک های مجموعه مدیریت جهاد کشاورزی بافق اشاره کرد و افزود: در صورت وجود بازار مناسب، می تواند سقف پرورش ماهیان را گسترش و زمینه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم را به چهار نفر افزایش دهد.
این بانوی کارآفرین بافقی به آشنایی خود با واژه « اقتصاد مقاومتی » در سال 89
اشاره کرد و یادآور شد: مفهوم این کلمه مقابله با فشار اقتصادی دشمن و آمادگی برای جهش است و از همان زمان به فکر تولید و ایجاد اشتغال افتاد که هم اینک گام اول را برداشته است.
در حال حاضر 200 نفر از بانوان بافقی در رشته حصیربافی در قالب مشاغل خانگی فعالیت دارند که 2 نفر آنها بانوان کارآفرین هستند که یکی از آنان با تولید عرق گیاهان دارویی و دیگری با پرورش ماهیان زینتی در مسیر تحق سیاست های اقتصاد مقاومتی ، تولیدی و اشتغال گام هایی برداشته اند و در انتظار حمایت برای عرضه و فروش محصول هستند.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری