Skip to Content

یزدبانو/ انالله و انا الیه راجعون

بانوی هنرمند یزدی درگذشت


بانوی هنرمند یزدی در بخش سوزن دوزی و ترمه بر اثر بیماری سرطان جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرنگار یزدبانو، در حالی که اخبار بخش بهداشت و درمان استان یزد نشان می دهد که سرطان در بین زنان یزدی رو به افزایش است و در کشور رتبه نخست را به دست آورده است در گوشه و کنار شهر خانواده هایی هستند که با بیماری صعب العلاج و در بسیاری از سرطان ها، ناعلاج دست و پنجه نرم می کنند..
این بار با خبر شدیم نادره اشرف زاده که بیش از یک دهه است در زمینه سوزن دوزی و سرمه دوزی در یزد فعالیت داشته  و در این رشته صاحب ابتکار بوده است بر اثر بیماری سرطان مغز درگذشته است.
این بانوی هنرمند تا کنون آثاری را در زمینه  اهدای سوزن کاری به حرم مطهر ائمه اطهار علیهم السلام در کارنامه خود دارد  و اخیرا از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد به واسطه سوزنکاری طرح روپوش های قبور مطهر سامراء که کار سرمه دوزی آن را بانوان اصفهانی تکمیل کرده اند، تقدیرنامه ای را دریافت کرده است.
وی علاوه بر سوزندوزی و سرمه دوزی روی ترمه در رشته خطاطی نیز فعالیت می کرد و تابلونوشته های زیبایی از وی به یادگار مانده است و تابلوهای زیادی با دستخط خود روی ترمه  نوشته و سرمه دوزی و سوزن دوزی کرده است.
نادره اشرف زاده به همراه مادر خود خانم پور محسنی که یک معلم بازنشسته است دو جلد کتاب در زمینه هنر سرمه دوزی و سوزن دوز منتشر کرده اند.
مدیر مسؤول، سردبیر و اعضای هیأت تحریریه پایگاه خبری یزدبانو برای این بانوی هنرمند یزدی غفران الهی و برای پدر و مادر و فرزندان وی صبر جمیل آرزومند است.

گفتنی است : مراسم هفتم وی پنجشنبه بعد از نماز مغرب و عشا همراه با دعای کمیل در مسجدالرضای کوچه زیتون واقع در بلوار شهید پاکنژاد برگزار می شود. 


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


مرتضی میبدی
خبر درگذشت انسان های خوب همیشه ناگوار است و اگر در اثر بیماری لاعلاج باشد جانگداز
خدا رحمتشون کنه

باور کنیم که
مرگ در سایه نشسته است به ما می نگرد...
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۰۹/۲۷ ۱۴:۰۰

ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری