Skip to Content

گزارش مشروح/ پایان استانی مسابقات سراسری قرآن اوقاف

بانوان یزدی در مسابقات قرآن اوقاف خوش درخشیدند


سی و هفتمین مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در مرحله استانی طی سه روز با حضور برندگان شهرستانی در شهر دارلعباده یزد با معرفی برگزیدگان خواهر و برادر در دو مقطع شکوفه ها و بزرگسالان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار یزدبانو، مرحله استانی سی و هفتمین مسابقات سراسری قرآن کریم عصر روز 12 آذر با حضور متسابقین رشته های حفظ قرآن کریم در بخش برادران در سالن سید الشهدا امامزاده جعفر (ع) یزد وو در بخش بانوان در در سالن حضرت امام جعفر صادق (ع) امامزاده سید جعفر محمد (ع) یزد اغاز به کار کرد و مراسم اختتامیه با حضور قاری برجسته بین المللی استاد حامد شاکر نژاد و مشارکت برنامه اسراء شبکه جهانی قرآن و معارف سیما در روز جمعه از ساعت 18 در سالن همایش غدیر پایان یافت.


به گفته حجت الاسلام محمود میرجلیلی معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد تیم داوری مسابقات استانی در هر دو بخش برادران و خواهران از مجرب ترین داوران استانی و کشوری بودند.
وی تصریح کرد: علاوه بر حضور اساتید مجرب خواهر و برادر استانی و کشوری در هر بخش از مسابقات، داوری ها در بخش برادران توسط استاد هنرمندان از اصفهان و  استاد لک از تهران در بخش خواهران مورد نظارت قرار می گرفت.


*داوری بخش خواهران
به گزارش یزدبانو، در بخش داوری خواهران خانم استاد عقبایی در بخش وقف و ابتدا از تهران رئیس هیئت داوران در بخش خواهران انتخاب شده بود و خانم ها استاد ملکوتیان در بخش صوت، استاد مدرسی زاده در بخش لحن، استاد اسکندری در بخش تجوید و استاد تجملیان در بخش حسن حفظ سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش خواهران را داوری می کردند.


*داوری بخش برادران
در بخش برادران نیز استاد شاه میوه از اصفهان در بخش لحن به عنوان رئیس هیئت داوران انتخاب شد و استاد فیاض در بخش وقف و ابتدا، استاد علی اکبر کاظمی در بخش صوت، استاد مهدی اسماعیل پور در بخش حسن حفظ و استاد محمد مهدی ملک ثابت در بخش تجوید تیم داوری را تشکیل می دادند.
براساس این گزارش، در پایان سه روز برگزاری سی و هفتمین مسابقات سراسری قرآن کریم در مقطع استانی، هیأت داوران نتایج زیر را در بخش بانوان اعلام کرد :


*مقطع شکوفه های خواهران


حفظ 10 جزء خواهران در مقطع شکوفه ها
در بخش حفظ 10 جزء خواهران، فرزانه دهقانی زاده از مهریز ، زهرا علیزاده از میبد و فرزانه زارع زاده از مهریز رتبه های اول تا سوم را به دست آوردند.


حفظ 20 جزء خواهران در مقطع شکوفه ها
در بخش حفظ 20 جزء خواهران، خانم فاطمه درایت از یزد تنها به عنوان نفر دوم انتخاب شد.


ترتیل خواهران در مقطع شکوفه ها
در بخش ترتیل خواهران این رشته، نرگس دهقانی از میبد، زینب دهقان از یزد و زهره کارگر از میبد رتبه های  اول تا سوم را کسب کردند.


قرائت خواهران در مقطع شکوفه ها
در بخش قرائت خواهران، مطهره زارع ، ریحانه السادات میرکریمی و محدثه راسخی نژاد هر سه از یزد عناوین اول تا سوم را کسب کردند.

 

مقطع بزرگسالان خواهران


حفظ 10 جزء خواهران در مقطع بزرگسالان
در بخش حفظ 10 جزء خواهران، محبوبه شایق از یزد، مطهره ابویی از مهریز و سعیده کردی از یزد حایز رتبه های اول تا سوم شدند.


حفظ 20 جزء خواهران در مقطع بزرگسالان
در بخش 20 جزء خواهران، اکرم کریمی از یزد ، مهدیه شمس از مهریز و فاطمه تقی زاده از میبد رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.


حفظ کل خواهران در مقطع بزرگسالان
در بخش حفظ کل خواهران، زینب مهدوی نکو، مریم دهقان نیری و اکرم عرب زاده هر سه از یزد به عنوان نفرات اول تا سوم برگزیده شدند.


ترتیل خواهران در مقطع بزرگسالان
در بخش ترتیل خواهران، فائزه السادات قریشی نسب از یزد، فاطمه السادات میرکریمی از یزد و فائزه دهقان چناری از مهریز به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند.


قرائت خواهران در مقطع بزرگسالان
در بخش قرئت خواهران ، مهدیه مسعودی، حکیمه شفیعی هر دو از یزد و فاطمه قاسمی از مهریز رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.


به گزارش خبرنگار یزدبانو، هیأت داوران در بخش برادران اسامی برندگان را به شرح زیر اعلام کرد :

مقطع شکوفه های برادران


حفظ 10 جزء برادران در مقطع شکوفه ها
هیأت داوران این دور از مسابقات در رشته حفظ بیست جزء شکوفه ها در بخش برادران، عرفان غفوری و محمد سینا دهقانی هر دو از میبد را حایز رتبه اول و دوم اعلام کرد.


حفظ20 جزء برادران در مقطع شکوفه ها
محمد داوود فلاحی از میبد در بخش برادران رتبه اول رشته حفظ کل قرآن کریم را به خود اختصاص داد.


ترتیل برادران در مقطع شکوفه ها
در رشته ترتیل شکوفه ها در بخش برادران، محمد دهقان چناری از یزد، محمد کریمی از تفت و علی اسماعیلی از یزد رتبه های اول تا سوم را به دست آوردند.


قرائت برادران در مقطع شکوفه ها
در رشته قرائت و در بخش برادران، محمد طه پروا از یزد، حمید رضا نخل بند از یزد و سید عباس حسینی از ابرکوه مقام اول تا سوم را به دست آوردند.


مقطع بزرگسالان برادران:


حفظ 10 جزء برادران در مقطع بزرگسالان
هیأت داوران در رشته حفظ ده جزء برادران، احمد پیریایی، مرتضی نصیری و محمد امین طالبی زاده هر سه از یزد اول تا سوم شدند.


حفظ  20 جزء برادران در مقطع بزرگسالان
در بخش برادران حفظ بیست جزء، امیر حسین عطار زاده از یزد، سید علیرضا میر دهقان از اشکذر وعباس فلاح از میبد به رتبه های اول تا سوم دست یافتند.


حفظ کل برادران در مقطع بزرگسالان
هیأت داوران در رشته حفظ کل بزرگسالان در بخش برادران نفرات اول تا سوم را به ترتیب مجید رفیعی از بهاباد ، جلال دهقان و سید ماشاالله موسوی از یزد اعلام کرد.


ترتیل برادران در مقطع بزرگسالان
در رشته ترتیل بزرگسالان و در بخش برادران، مهدی ضیافتی ، محمد حسن حسن زاده و وحید رضا میرجلیلی هر سه از یزد اول تا سوم شدند.


قرائت برادران در مقطع بزرگسالان
در رشته قرائت بزرگسالان در بخش برادران ، استادحسن دانش، حسین دستجردی و محمد رضا دوست حسینی هر سه از یزد به مقام اول تا سوم دست یافتند.

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری