Skip to Content

مسئول بسیج سازندگی میبد:


مسئول بسیج سازندگی میبد گفت: تلاش تیمی دانشجویان در جهت رفع محرومیت ها آن هم در فضایی دوستانه و البته معنوی موجب تعالی روح و آرامش خاطر این جهادگران می شود.

به گزارش یزدبانو به نقل از  یزد رسا؛ مسئول دفتر بسیج سازندگی میبد در خصوص اعزام اردو های جهادی تابستانه این واحد گفت ثبت نام بسیجیان داوطلب حضور در اردوهای جهادی تابستان امسال به صورت متمرکز از بسیج دانشجویی دانشگاه های  شهرستان میبد، صورت گرفته است.

محمد مهدی کریمی  اظهار داشت: این اردو ها تنها در قالب دانشجویی اجرا شده و بسیجیان جذب شده توسط پایگاه ها و نواحی بسیج نیز به عنوان دانشجو، هرچند از سایر دانشگاه ها، به ما پیوسته اند؛ در این دوره بیش از 200 مورد ثبت نام داشته ایم که با توجه به محدودیت منابع، 150 نفر از این تعداد با محوریت جذب نیروی متخصص انتخاب شده اند تا در این اردو ها شرکت کنند.

مسئول دفتر بسیج سازندگی میبد گفت: بسیجیان میبد از تاریخ 29 تیر تا هشتم مرداد 95 به چهار روستای مبارکه، ترکان، هرابرجان و رحمت آباد، واقع در شهرستان مروست اعزام خواهند شد.

وی ادامه داد: این اعزام ها در چهار حوزه فعالیت های عمرانی در قالب بهسازی و تجهیز مدارس، کتابخانه ها و مراکز تفریحی، فعالیت های بهداشتی، فعالیت های آموزشی و فعالیت ها در راستای اقتصاد مقاومتی  در فالب کشاورزی و برگزاری نمایشگاه های اقتصاد مقاومتی، طرح ریزی شده است.

حضور ویژه و سازنده بانوان بسیجی

کریمی در ادامه با اشاره به حضور بیش از 50 بانوی بسیجی در این اردو ها تصریح کرد: فعالیت ها ی آموزشی طرح ریزی شده در اعزام پیش رو در بخش هایی چون برگزاری کلاس های آموزشی مشاعل خانگی همچون گلدوزی و خیاطی بوده که همگی توسط بانوان بسیجی برگزار و اداره خواهند شد.

وی اردو های جهادی را دارای برکات مادی و معنوی زیادی دانست و گفت: حضور بسیجیانی که داوطلبانه و با شوق محل زندگی خود را ترک کرده و به سمت سازندگی مناطق محروم می روند همیشه قوت قلبی برای ساکنان منطقه بوده و همواره آبادانی همراه با برکت را برای آن ها به ارمغان آورده است.

اردوهای جهادی؛ فرصتی طلایی برای تزکیه نفس و کسب آرامش

کریمی افزود: دانشجویانی که شلوغی شهر را ترک کرده و در قالب گروه های سازندگی به مناطق محروم سفر می کنند از نزدیک با محرومیت برخی هموطنان خود آشنا می شوند که این امر علاوه بر تقویت روحیه کمک به همنوع و نیز روحیه جهادی، آنان را برای پذیرش مسئولیت های مختلف در آینده آماده می کند.

وی اظهار داشت: تلاش تیمی در جهت رفع محرومیت ها آن هم در فضایی دوستانه و البته معنوی موجب تعالی روح و آرامش خاطر دانشجویان می شود؛ کسانی که در این اردو ها شرکت می کنند حضور در اجتماع و کمک به همنوع را با تمام وجود خود درک می کنند به باید گفت این تاثیر تا ابد بر روح و قلب جهادگران باقی خواهد ماند.

خطاب به مسئولان

مسئول دفتر بسیج سازندگی میبد عرصه دانشجویی را بسیار حساس و نیاز مند توجه دانست گفت: از مسئولان می خواهم اردوهای جهادی را به چشم اردوهای تفریحی نبینند؛ دانشجویانی که داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشتی به این اردو ها آمده و با جان و دل در راستای محرومیت زدایی از این مرز و بوم فعالیت می کنند باید مورد توجه حمایت قرار گیرند.

وی افزود: اردوهای جهادی در هر شکل و قالب و از هر قشری که تشکیل شوند تنها نیازمند تامین منابع مادی نبوده و حمایت عاطفی مسئولان را بسیار بیشتر از وجهه معنوی آن طلب می کنند.

انتهای پیام/ د
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری