Skip to Content

مدیرعامل سازمان انتقال خون؛


مدیرعامل سازمان انتقال خون، زنان را بهترین اهداکنندگان خون معرفی کرد و گفت: بانوان ایرانی اقبالی نسبت به اهدای خون نشان نمی دهند.

به گزارش یزدبانو، علی اکبر پورفتح اله به مناسبت روز ملی سلامت زن و خانواده در پیامی زنان را حافظ سلامتی خانواده و جامعه دانست و اظهارداشت: آگاهی و سلامتی زن که به عنوان مادر و مربی نسلها به شمار می رود می تواند سلامتی خانواده و جامعه را به همراه داشته باشد به همین دلیل اولین گام برای سلامت و خود مراقبتی جامعه آموزش این مهم به دختران و زنان جامعه است که مادران امروز و فردا هستند.

وی، زنان را بهترین اهدا کنندگان خون دانست که دارای خون سالمتری هستند و افزود: بانوان سوالات پیش از اهدای خون را صادقانه تر جواب می دهند، اقدامات پر خطر کمتری انجام می دهند ، آنها به خود مراقبتی بیشتر اهمیت می دهند و کمتر درگیر اعتیاد هستند به همین دلیل گزینه های مناسبی برای اهدای خون به شمار می روند اما متاسفانه استقبال بانوان از اهدای خون کاهش یافته است.

پورفتح اله با مقایسه وضعیت ایران با کشورهای توسعه یافته گفت:گرچه میزان اهدای خون در ایران به ۲۷ اهدا کننده در هزار نفر رسیده است که به رقم اهدای خون در کشورهای توسعه یافته نزدیک است اما همچنان بانوان ایرانی برخلاف این کشورها اقبالی نسبت به اهدای خون نشان نمی دهند و در حالی که چند دهه پیش در ایران میزان اهدای خون بانوان به حدود ۲۰ درصد می رسید، امروز با اهدای خون ۴ درصدی آنان مواجه هستیم و کودکان و بیماران نیازمند به خون از ذخایر ارزشمند خون سالم این عزیزان بی بهره اند.

مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران زنان را طلایه داران سلامت جامعه خواند و از آنان دعوت کرد هفته سلامت بانوان را روز اولین اهدای خون خود قرار دهند و امروز را به عنوان یک کوشش جمعی برای حفظ سلامت جامعه خود ثبت کنند.

مهر

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری