Skip to Content

مدير کمیته امداد شهرستان اردکان خبر داد؛


مددجویان هنرمند تحت حمایت کمیته امداد شهرستان اردکان از جمله بانوان مددجو طی9 ماهه سال جاری 97 تخته فرش دستباف به متراژ 715 مترمربع بافتند.

به گزارش یزدبانو به نقل از سایت خبری کمیته امداد، یدالله مروتی، مدیر کمیته امداد شهرستان اردکان با بیان اینکه طرح قالیبافی از جمله مشاغل مناسب برای زنان سرپرست خانوار این نهاد است که می توانند در کنار انجام کار های منزل همراه با اعضای خانواده به بافت قالی بپردازدند و درآمدی را از این محل کسب کنند، افزود:  این نهاد با شناسایی طرح های روز و مورد نظر بازار، تامین مواد اولیه مرغوب و مناسب، نظارت بر اجرای طرح و همچنین فروش تولیدات فرش با قیمت های مناسب، سعی کرده است بیشترین سود را نصیب مددجویان بافنده تحت حمایت کند.


وی با اشاره به ارزش فرش های بافته شده بیان کرد: ارزش فرش های بافته شده افزون بر سه میلیارد و 189 میلیون ریال بود و بیش از 2 میلیارد ریال سود حاصله از فروش فرش ها بود که تمام آن به مددجویان بافنده پرداخت شده است.
مدیر کمیته امداد شهرستان اردکان در ادامه افزود : برگزاری دوره های به آموزی قالی بافی گامی موثر در جهت ارتقاء کیفیت تولیدات است و این نهاد افزایش ارزش محصولات تولیدی را با ارائه آموزش های قبل از اجرای طرح به مددجویان تضمین می کند تا از زیان احتمالی مددجویان در این خصوص جلوگیری شود و درآمد بیشتری حاصل شود.


وی همچنین با بیان اینکه طی 9 ماهه امسال بیش از هشت میلیارد و 700میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی برای ایجاد 72 طرح پرداخت شد، گفت: وام های پرداختی در قالب طرح های کارانگیزی، توان افزایی، خودکفایی و طرح های تبدیلی، تکمیلی و توسعه بود و از محل منابع امدادی و قرض الحسنه بانکی به مددجویان اعطا شد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری