Skip to Content

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) مهریز خبر داد؛

بافت 86 تخته فرش توسط مددجویان کمیته امداد مهریز


مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) مهریز گفت: در سال گذشته 86 تخته فرش به متراژ 554 مترمربع توسط مددجویان این نهاد بافته شده است.

به گزارش یزدبانو به نقل از  یزد رسا، سید مهدی حسینی در گفت و گو با صبح مهریز  افزود: در سال گذشته 86 تخته فرش به متراژ 554 مترمربع توسط مددجویان این نهاد بافته شده است.

 

وی با اعلام این مطلب افزود: صنعت قالیبافی میراث گذشتگان این منطقه بوده که به نسل امروز منتقل شده و مورد استقبال مردم به ویژه روستاییان قرار گرفته است.

 

حسینی با بيان اينکه استعداد سنجي قاليبافان و مشاوره شغلي آنها بصورت چهره به چهره از رويکردهاي اساسي اين نهاد در ايجاد طرح هاي قاليبافي است، گفت: پس از طي اين مراحل متقاضيان بافت فرش جهت انتخاب نوع فرش و تکميل پرونده به واحد مربوطه معرفي مي شوند که با تهيه امکانات نقشه و مواد اوليه مورد نياز توسط امداد طرح راه اندازي مي شود.

 

وی اظهار داشت: در سال 93، مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد 554 مترمربع فرش به ارزش ریالی 2 میلیارد و 570 میلیون ریال بافتند که از این میزان یک میلیارد و 900 میلیون ریال درآمد کسب کردند.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان مهریز اضافه کرد: تحویل مواد اولیه بافت فرش و پرداخت وام از جمله اقدامات کمیته امداد بوده که به بافندگان اعطا شده است.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری