Skip to Content

رئیس نمایندگی میراث فرهنگی بافق:


رئیس نمایندگی میراث فرهنگی بافق گفت: در صورتی که بازار صنایع حصیری در استان گسترش پیدا کند، بافق به عنوان مهمترین منطقه نخل خیز استان یزد، قادر است با ایجاد کارگاه های کوچک و بزرگ، محصولات مورد نیاز مشتریان را تولید کند.

به گزارش یزدبانو به نقل از بافق خبر؛ لیلی رنجبر رئیس نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق، گفت: پس از آزمون عملی به هنر آموزان گواهی آموزشی مهارت حصیربافی اعطامی شود.

وی افزود: امروز نگاه مردم و هنرمندان به این صنعت تغییر کرد و به عنوان یک شغل به آن نگاه می شود و محصولات آن نیز بازار خوبی دارد.

رنجبر ادامه داد: اگر بازار صنایع حصیری در استان و کشور گسترش پیدا کند، بافق به عنوان مهمترین منطقه نخل خیز استان یزد ، قادر است با ایجاد کارگاه های کوچک و بزرگ، محصولات مورد نیاز مشتریان را تولید کند.

وی، به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال اشاره کرد و افزود: ایجاد کارگاه های حصیر بافی، بدون هزینه است، هنرمندان این عرصه می توانند با هزینه اندک، در یکی از اتاق های منزل کارگاه ایجاد و محصولاتی تولید و روانه بازار کنند که خود شاغل و کار آفرین باشند.

حصیربافی یکی از هنرهای اصیل و سنتی بافق است که افزون بر 250 نفر در این حوزه اشتغال دارند و وسعت نخلستان های منطقه بیش از 2.5 هزار هکتار است.

شاخ و برگ، و الیاف تنه درخت خرما مواد اولیه ای است که در صنعت حصیر بافی کاربرد زیاد دارد.

زیر انداز حصیری ،لیف، اسکاچ، پادری، بادبزن اسمی و معمولی،جارو، کلاه، سجاده، سفره و انواع ظرف حصیری و سبد از مهمترین صنایع دستی و حصیری بافق است.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری