Skip to Contentیک کارشناس ارشد علوم قرآنی با بیان اینکه مادران نقش مهمی در نهادینه کردن فرهنگ‌ حجاب و عفاف در فرزندان خود دارند، گفت: در این زمینه نظارت بر طراحی و دوخت لباس‌های عرضه شده در بازار به انتخاب مناسب خانواده‌ها کمک می‌کند.

به گزارش یزدبانو به نقل از طنین یاس، زهرا بهادر، کارشناس ارشد علوم قرآنی در خصوص کاربردی کردن مسئله حجاب در جامعه گفت: با وجود تبلیغاتی که در خصوص حجاب در جامعه انجام می شود همچنان الگو گیری از غرب در بین جوانان شیوع بیشتری دارد و در این زمینه برنامه‌های ماهواره‌ای نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

وی با بیان اینکه کار در خصوص تبیین و نهادینه کردن حجاب در بین جوانان می‌بایست بابرنامه ریزی، عمقی در سطح کلان انجام گیرد، گفت: این امر با کار در سطح یک نهاد و یا ارگان دولتی به نتیجه مطلوب و مورد نظر نخواهد رسید.

بهادر خاطر نشان کرد: نقش تربیتی خانواده در امر حجاب بسیار مهم است و این نهاد اجتماعی کوچک می تواند از کودکی آموزش‌های مناسبی را برای نهادینه کردن فرهنگ و ارزش‌های اسلامی – ایرانی به ویژه حجاب و عفاف در فرزندان خود داشته باشد .

این کارشناس مسائل قرآنی نقش مادران در زمینه تربیت دختران را تعیین کننده دانست و افزود: مادران با اخلاق خوب و الگوی اسلامی می‌توانند ارزش‌های مورد نظر خود و پسندیده در جامعه را به فرزندان‌شان انتقال دهند.

وی در ادامه به اخلاق خوب و روش تربیتی صحیح تأکید کرد و گفت: پیامبر اکرم (ص ) فرمودند که من برای مکارم اخلاقی و اتمام دین مبعوث شده‌ام و با توجه به این نکته رعایت اخلاق در تمام زمینه ها مخصوصاً مسایل مربوط به فرهگ و ارزش‌های اسلامی بیش از پیش روشن می‌شود.

بهادر خاطرنشان کرد: چنانچه حسن اخلاق در هر کاری رعایت شود و آگاهی بخشی با چاشنی مهر، همدلی و همزبانی صورت گیرد فرزندان کم کم جذب شده و خود برترین حجاب ها را انتخاب خواهند کرد.

این کارشناس مسائل قرآنی با بیان اینکه آموزش دادن به فرزندان از سال‌‌های نخست زندگی مهم است، افزود: چنانچه تربیت و پرورش فکری کودکان تا سنین بالا صورت نگیرد به یکباره نمی‌توانیم به بچه ها بقبولانیم که پوشش مناسب داشته باشند .

وی برای مثال گفت: کودک می بایست آموزش ببیند هر لباسی که نزد پدر و مادر یا اعضای خانواده می پوشد را در دیگر مکان‌های عمومی استفاده نکند.

این کارشناس مسائل فرهنگی ادامه داد: توجه به این موارد از بسیاری از آسیب‌ها که در آینده ممکن است در رفتار و اخلاق فرزندان تأثیرگذار باشد می کاهد .

این کارشناس مسائل قرآنی با اشاره به اینکه در طراحی و تولید لباس‌ها نیز مشکلاتی وجود دارد، افزود:چنانچه بخواهیم در بازار پوشش مناسبی را انتخاب کنیم به سختی می توانیم جنس مورد نظر خود را بیابیم و همین امر دلیلی برای توجیه کردن پوشش‌های نامناسب از سوی برخی از بانوان و دختران جوان و حتی مردان جوان است .

بهادر با بیان اینکه برای رفع این مشکلات نیازمند کار جهادی هستیم، گفت: باید منیت ها کنار گذاشته شود و همه با هم به فکر راه حل عملی در این خصوص باشیم .

وی در پایان، آموزش در داخل خانواده، محیط اجتماعی و تولید لباس های مناسب برای سلیقه های مختلف را از جمله عواملی دانست که به ترویج هر چه بهتر حجاب در جامعه کمک می کند .

انتهای پیام/ غ
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری