Skip to Content

مسئول امور هنری و سینمایی اداره حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یزد:


مسئول امور هنری و سینمایی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یزد گفت: آیین سوگواری هفتمین روز شهادت سرور و سالار شهیدان، اباعبدالله الحسین علیه السلام با حضور هیئت های مذهبی و سینه زنان حسینی یزد در محل موزه دفاع مقدس یزد برگزار شود.

به گزارش یزدبانو؛ محمدحسین صادقی در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با برنامه های متعدد فرهنگی و مذهبی موزه دفاع مقدس یزد اظهار کرد: خرداد ماه  امسال تفاهم نامه ای در شورای هماهنگی فرهنگی استان یزد با ریاست استانداری و دبیری اداره کل حفظآثار و نشر ارزش های دفاع مقدس منعقد شد. بنا به مفاد این تفاهم نامه قرار شد محوطه مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس یزد به متراژ 16هزار متر مربع جهت آماده سازی و بهره برداری در اختیار شهرداری یزد قرار گیرد.

مسئول امور هنری و سینمایی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یزد در رابطه با مفاد تفاهم نامه یادشده ادامه داد: بنا به بند 4 تفاهم نامه برنامه های اجرا شده در موزه دفاع مقدس نباید هیچگونه محدودیتی برای استفاده و بازدید آحاد مردم از مرکز فرهنگی دفاع مقدس ایجاد نماید.

صادقی افزود: این تفاهم نامه در تاریخ 17 مرداد ماه به تصویب شورای شهر یزد رسید و نهایتا اولین جلسه آن در رابطه با برگزاری برنامه های مختلف به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و هفته دفاع مقدس 14 شهریور ماه برگزار شد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود اذعان کرد: با توجه به فرا رسیدن ماه محرم برنامه های متعددی در سوگ سرور و سالار شهیدان(ع) در موزه دفاع مقدس یزد برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه نشست های متعددی را در رابطه با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و مذهبی به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و ماه محرم با سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد داشته ایم، تصریح کرد: قرار است، آیین سوگواری هفتمین روز شهادت سرور و سالار شهیدان، اباعبدالله الحسین علیه السلام با حضور هیئت های مذهبی و سینه زنان حسینی یزد با مشارکت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری در محل موزه دفاع مقدس برگزار شود.

صادقی خاطرنشان کرد: نمایش فیلم سینمایی ایستاده در غبار، ابو غریب و به وقت شام به همراه جلسه نقد و بررسی این آثار فاخر سینمایی، همچنین اجرای سرود و اجرای تعزیه های مستند، در محل این موزه از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای ماه محرم و هفته دفاع مقدس است.

مسئول امور هنری و سینمایی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یزد برگزاری شب شعر دفاع مقدس، خاطره گویی دفاع مقدس، آیین سوگواری شام غریبان را نیز از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس و دهه دوم محرم شهرداری و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد عنوان کرد.

انتهای پیام/3857
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری