Skip to Content

مشاور خانواده در ابرکوه:

آیه 21 سوره روم کارت ضمانت زندگی سالم است


مشاوره خانواده در همایش سبک زندگی اسلامی گفت: ماهواره، اینترنت و تلفن همراه همچون چاقوهای دولبه ای هستند که اگر فرهنگ استفاده از آنها نباشد، از یک سو بنیان خانواده را تخریب می کند و از سویی ایمان را سست می کند.

به گزارش یزدبانو به نقل از سرو ابرکوه، همایش خانوادگی سبک زندگی اسلامی با حضور عبدالرحیم بصیری مشاور خانواده، در ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ابرکوه برگزار شد.

در ابتدای همایش عبدالرحیم بصیری ضمن تلاوت آیه 21 سوره روم اظهار داشت: از منظر روانشانسی این آیه به نوعی کارت ضمانت زندگی سالم می باشد و عمل به آن سلامت زندگی را تضمین خواهد کرد.

بصیری بیان داشت: والدین باید در رابطه با رفتار و اخلاق خود بسیار هوشیارانه عمل کنند؛ چرا که فرزندان تنها رفتار را مشاهده کرده و قادر به تجزیه و تحلیل و بررسی چرایی رفتار ها نمی باشند.

مشاور خانواده عنوان کرد: لذا شرط لازم برای داشتن یک زندگی سالم داشتن مهارت ارتباطی است و لازمه مهارت ارتباطی در خانواده ها، مدیریت بر خود است.

وی افزود: زن و مرد باید مکمل یکدیگر بوده و بتوانند با همکاری پل های شناختی، اقتصادی و روابط جنسی را بسازند تا فرزندان با آرامش خاطر از این پل ها گذر نموده و از مسیر اصلی منحرف نشوند.

این مشاور خانواده تصریح کرد: امروزه وسایلی در زندگی ها وارد شده است و نقش بسزایی را ایفا می کند که می توان از آنها به عنوان چاقوی دو لبه یاد کرد که عبارتند از ماهواره، اینترنت، تلفن همراه و شبکه های اجتماعی که ماهیتا ابزاز مخربی نیستند اما باید قبل از استفاده از آنها، فرهنگ استفاده از این وسایل را بیاموزیم در غیر اینصورت این چاقوهای دو لبه از یک سو باعث نابودی شخصیت و خانواده انسان می شود و از سوی دیگر ایمان ها را سست نموده و بین انسان و خداوند فاصله ایجاد می کنند.

بصیری تأکید داشت: والدین آگاه باشند که برنامه ها و سریال های ماهواره که از سوی دشمن به ساده ترین شکل و بدون هیچ هزینه ای در اختیار خانواده های ایرانی قرار می گیرد، سوغاتی جز عصبانیت، بدبینی، وسواس، تخریب بنیان خانواده و در نهایت تغییر سبک زندگی، ارمغان ندارد.

انتهای پیام/ یزدبانو
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری