Skip to Content

نماینده مردم یزد و اشکذر:


نماینده مردم یزد و اشکذر با بیان اینکه ایران درس بزرگی را به تاریخ خواهد داد، گفت: در موقعیت حساس کنونی برجام لازم است مردم و حاکمیت همراه باهم پیش بروند.

یزدبانو؛ نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزدبانو در رابطه با سخنرانی اخیر رئیس‌جمهور و همچنین بیانیه شورای عالی امنیت ملی کشور اظهار کرد: دولت، مجلس و بقیه دستگاه‌های اجرایی کشور به این نتیجه رسید که در دایره اختیارات برجام و برای حفظ برجام برخورد صورت بگیرد؛ این یک تصمیم از سوی مجلس، قوه قضاییه و دولت ملی است.

سید ابوالفضل موسوی بیوکی ادامه داد: این تصمیم جدید حاکمیت از سوی رئیس‌جمهور و همچنین طی بیانیه‌ای از سوی شورای عالی امنیت ملی کشور اعلام شد؛ مبنی بر اینکه ما از برجام خارج نمی‌شویم ولی در دایره مفاد برجام از اختیاراتی که داریم، استفاده می‌کنیم.

حاکمیت ایران بر تصمیم خود استوار است

وی با اشاره به تخلفات آمریکا در برجام، گفت: ایران در برجام با 5+1 کشور طرف است و اینکه آمریکا برجام را نقض کرده و خود را آن کنار کشید، خارج از تعهد برجام بود و هر اتفاقی در مورد برجام در صلح جهانی، یا صلح خاورمیانه و یا اقتصاد دنیا بیافتد مسبب آن آمریکا است.

موسوی بیوکی افزود: دومین اشتباهی که آمریکا مرتکب شد، ممنوع کردن خرید تولیدات هسته‌ای ایران توسط دیگر کشورها بود؛ در این راستا ایران یا باید تولید را متوقف کند و یا ادامه دهد که متوقف کردن آن را در برنامه نداریم.

وی اذعان کرد: در برجام این فرصت به ما داده‌شده است که اقدام متقابل کنیم؛ این حق قانونی ما و در دایره حفظ برجام است.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: کل حاکمیت جمهوری اسلامی ایران نسبت به این تصمیم استوار هستند.

ضرورت اتحاد بیش از پیش حاکمیت و مردم

وی با بیان اینکه بازه زمانی مهلت داده‌شده 60 روز است، خاطرنشان کرد: اگر در این بازه دولت‌های 5+1 به آمریکا بپیوندند مجبوریم راهمان را به‌گونه‌ای دیگر ادامه دهیم و در غیر این صورت اگر آن‌ها شرایط را فراهم کردند که تمامی اصول حاکم بر برجام برقرار بماند، ایران هم به تعهدات خود عمل خواهد کرد.

 این مقام مسئول با تأکید بر اینکه ایران در چارچوب برجام حرکت می‌کند، تصریح کرد: تصور ما این است که تصمیم گرفته‌شده از سوی ایران اثرگذار خواهد بود.

موسوی بیوکی با اشاره به اینکه باید طی مدت 60 روز خود را برای بقیه اصولی که بر برجام حاکم است، آماده کنیم، گفت: این فرصتی برای طرفین هست؛ ایران خود را برای شرایط و اقدامات متعددی که در برجام پیش می‌آید، آماده می‌کند و طرف ما فرصت تصمیم‌گیری دارد.

وی افزود: البته آمریکا تصمیم خود را بر مبنای مقابله گذاشته است و این اروپایی‌ها هستند که باید تصمیم بگیرند که در برجام بمانند یا نه.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران درسی بزرگی را به تاریخ خواهد داد، خاطرنشان کرد: ازآنجایی‌که برجام یک تعهد بین‌المللی است، ما در حفظ آن می‌کوشیم؛ کشور ایران به تعهدات خود متعهد است و این درس بزرگی است که به تاریخ می‌دهیم؛ از زمان خروج آمریکا از برجام هم به مدت یک سال مردم همه شرایط سخت را تحمل کرده‌اند.

موسوی بیوکی با تأکید بر ضرورت اتحاد بین مردم و همراهی آن‌ها با تصمیمات حاکمیت، گفت: این بزرگ‌ترین اتفاق تاریخی است که طی چهل سال و در این موقعیت حساس نشان خواهیم داد؛ لازم است مردم و حاکمیت همراه باهم در این تصمیم پیش بروند.

انتهای پیام/3857
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری