Skip to Content

یک کارشناس مذهبی در مدرسه علمیه کوثر ابرکوه؛

ایران تا چند سال آینده با«سونامي پيري جمعيت»مواجه می شود


یک کارشناس مذهبی در مدرسه علمیه کوثر ابرکوه گفت: در چند سال آينده كشور ما با «سونامي پيري جمعيت» مواجه خواهد شد؛ امروز والدين جوان مشكلات مالي و غيره را علت بچه دار نشدن خود بيان مي كنند؛‌ آيا تا كنون فكر كرده اند آن پدري كه 11 بچه داشت و درآمد چنداني هم نداشت،‌ چگونه مخارج زندگي خود و فرزندانش را تأمين مي كرد؟ آن پدر به رزاق بودن خداوند اعتقاد داشت و مي دانست كه خداوند زندگي اش را تأمين مي كند.

به گزارش یزدبانو به نقل از سرو ابرکوه، حجت الاسلام سيد حسين موسوي مبلغ اسلام در جمع برخی خواهران فعال فرهنگی شهرستان اظهار داشت: مراحل زندگي هر فرد در دنیا فقط يك بار اتفاق مي افتد و مانند اتوباني يك طرفه است كه در صورت اشتباه رفتن مسیر، دور برگردان وجود ندارد که بتوان برای جبران به مرحله ی قبل بازگشت، پس اولويت شناسي در زندگي که با لحظه شناسي گره خورده بسيار مهم است.


موسوی عنوان کرد: شاید بارها از خود پرسیده باشید امروز چگونه بيشترين خدمت را به اسلام انجام دهيم؟ در زمان وقوع واقعه عاشورا انسان هاي زيادي دوستدار امام حسين(ع) بودند که در جاهاي مختلف در حال انجام فعاليت هاي فرهنگي بوده اما اولويت ها را نشناختند.


وی افزود: تنها راهکار برای خدمت بهتر گوش به فرمان رهبر معظم بودن است تا حرف هاي ایشان روي زمين نماند، چرا که ایشان مسائل را به روز بيان کرده و اوليت ها را تبيين مي كنند و به همین دلیل است که آمريكا همچون يك سگ از روشنگري هاي رهبري و آگاهي مردم ايران مي ترسد. آيت الله خامنه اي و افرادی چون سيد حسن نصرالله خروجي كربلا هستند.


این مبلغ دین بیان داشت: با وقوع انقلاب اسلامي ايران‌، اسلام برای دومين بار در تاريخ مكتب شيعه شكل گرفت و برای صدور این انقلاب و تفكر فاطمي‌، تك تك ما مسئوليم. اقتداري كه امروز شيعه در خاورميانه دارد در طول تاريخ نداشته است.


موسوی یادآور شد: يكي از اوليت هاي جامعه امروز،‌ اقتصاد است که در چندین سال پیاپی مقام معظم رهبری آن را بیان کردند. اولويت بعدي دشمن شناسي است كه امام خامنه اي در هيچ سخنراني نبوده که از آمريكا به عنوان دشمن ياد نكنند.


وی تاکید کرد: اولويت بعدي تهديد نسل است كه كارشناسان مي گويند در چند سال آينده كشور ما با «سونامي پيري جمعيت» مواجه خواهد شد. امروز والدين جوان مشكلات مالي و غيره را علت بچه دار نشدن خود بيان مي كنند؛‌ آيا تا كنون فكر كرده اند آن پدري كه 11 بچه داشت و درآمد چنداني هم نداشت،‌ چگونه مخارج زندگي خود و فرزندانش را تأمين مي كرد؟ آن پدر به رزاق بودن خداوند اعتقاد داشت و مي دانست كه خداوند زندگي اش را تأمين مي كند.


این مقام فرهنگی تصریح کرد: يكي از اولويت های مهم دیگر كادر سازي براي اسلام است که متأسفانه حوزه هاي علميه در این زمینه عملكرد ضعيفي دارند و طلبه ها منفعل هستند. نبايد طلبه اي باشد كه حلقه تربيتي صالحين نداشته باشد. چرا که می توان در اين حلقه ها نيروي كارآمد تربيت کرد. مهم ترين چالش هايي كه اسلام را تهديد مي كند،‌ عدم وجود نيروي كارآمد است. فردي که به درجه اجتهاد رسيده باشد ولی در باغ نباشد،‌ نمي تواند براي جامعه اسلامی و ديگران مفيد باشد.


حجت الاسلام موسوی اذعان داشت: علت انتخاب نام سال 94 از طرف رهبری، احتمالا اين بود كه در گذشته از سويي دولتمردان اشتباه مي كردند و انتقاد پذير هم نبودند در صورتي كه انتقاد بهترين هديه اي است كه مي توانيم به يكديگر بدهيم؛ اما انتقادي كه به جا و دلسوزانه باشد. از سوي ديگر جناح هاي مختلف سياسي نسبت به عملكردها و طرح هاي دولت بي تفاوت بودند در صورتي كه دولت يك دولت اسلامي است.


وي با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري(حفظله) در روز اول فروردين در حرم امام رضا(ع) که فرمودند: "بالاترين معروف ايجاد و حفظ نظام اسلامي است"، خاطر نشان کرد: امام (ره) نیز در وصيت نامه خود بيش از 270 مرتبه لفظ اسلام و در پي آن كلمه عزيز را آورده اند و اين نشان دهنده اهميت دين اسلام است. پس همه بدانیم حفظ اين نظام اوج معروف و تضعيف اين نظام بدترين حرام است و فقط در سایه عمل به بیانات سکاندار انقلاب می توان به این معروف رسید.


گفتنی است این جلسه هم اندیشی به همت مدرسه علمیه کوثر ابرکوه و در همین محل، با حضور برخی خواهران فعال فرهنگی شهرستان برگزار شد.انتهای پیام/ع
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری