Skip to Content

انجام ۱۰طرح تحقیقاتی در زمینه بیماری‏‏ های پستان در یزد


رییس مرکز تحقیقات بیماری‏‏ های پستان دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: پس از تلاش ‏‏های متوالی با همکاری مرکز تحقیقات ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی یزد و دکتر محمدحسن شیخها طی یک ماه گذشته، موفق به ایجاد مرکز تشخیص ژنتیکی سرطان پستان در استان یزد شدیم که این مهم در کل کشور بی‎‎نظیر است و دومین مرکز در کشور محسوب می‌‎‎شود.

به گزارش یزد رسا، رییس مرکز تحقیقات بیماری‏‏های پستان دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: پس از تلاش‏‏های متوالی با همکاری مرکز تحقیقات ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی یزد و دکتر محمدحسن شیخها طی یک ماه گذشته، موفق به ایجاد مرکز تشخیص ژنتیکی سرطان پستان در استان یزد شدیم که این مهم در کل کشور بی‎‎نظیر است و دومین مرکز در کشور محسوب می‌‎‎شود.

دکتر سیدمصطفی شیر یزدی با اشاره به فعالیت دو و نیم ساله مرکز تحقیقات بیماری‏‏های پستان دانشگاه علوم پزشکی یزد خاطرنشان کرد: سرطان پستان شایع‏‏‌ترین سرطان و دومین علت مرگ در بین بانوان است و این در حالی است که شیوع این بیماری در کشور و استان یزد نیز در رتبه نخست قرار دارد.

 

کمبود بودجه بزرگترین چالش مرکز/ انجام ۱۰ طرح تحقیقاتی در زمینه بیماری‏‏های پستان در یزد

دانشیار گروه جراحی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه این مرکز از بدو تاسیس تاکنون علی رغم کمبود بودجه و دستان خالی به صورت ثابت مشغول فعالیت بوده است، گفت: تاکنون بالغ بر ۱۰ طرح تحقیقاتی در زمینه بیماری‏‏های پستان در این مرکز تهیه و در مجلات معتبر داخلی و خارجی به چاپ رسیده است.

 

وی با بیان اینکه در این مرکز اقداماتی از قبیل ثبت بیماری برای کسب وضعیت دقیقی از آمار بیماران انجام می‌‎‎شود، ادامه داد: این مرکز در رابطه با ریشه‎‎یابی و بررسی علت این سرطان در کشور و استان نیز فعالیت می‌‏‏کند.

 

رییس مرکز تحقیقات بیماری‏‏های پستان دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به انجام طرح‌های مختلف پژوهشی و برنامه آموزشی در این مرکز، عنوان کرد: تاکنون در این مرکز چندین طرح پژوهشی و نیز چاپ و نشر پمفلت‎‎های آموزشی برای افزایش سطح آگاهی شهروندان صورت گرفته است.

شیر یزدی در پایان نیز خاطرنشان کرد: این مرکز تمام دانشجویان رشته پزشکی، پیراپزشکی، دستیاران جراحی و همکاران مرتبط را برای ارائه ایده در زمینه بیماری مذکور و درمان‏‏های مربوطه تشویق کرده است، تا اقدامی عاجل در زمینه پیشگیری از این عارضه در استان و کشور صورت گیرد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری