Skip to Content


ایجاد صندوق پولی برای کمک به هزینه‌های درمان ناباروری


وزیر بهداشت؛ با اشاره به ایجاد صندوق پولی در جهت کمک به هزینه‌های درمان ناباروری، گفت: سلامت را یکی از اولویت‌های مهم در کنار امنیت بیان کرد و گفت: سلامت هزینه بر است و این هزینه به معنی هدر دادن سرمایه و پول نیست.

به گزارش یزدبانو به نقل از  پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس، تسنیم نوشت: ، سید حسن هاشمی بر مراقبت از دستاوردهای طرح تحول سلامت که رضایتمندی مردم را همراه داشت، در سال جدید تاکید کرد و اظهار داشت: لازم است ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در سال 94 با کیفیت بیشتری در اختیار مردم قرار گیرد و اشکالات و نقایص کار برطرف شود.

هاشمی با تاکید بر همکاری بیمه‌ها به منظور کاهش هزینه‌های درمانی گفت: لازم است اقدامات سال 93 در سال جدید با خطای کمتری ادامه یابد.

وی در ادامه ضمن اشاره به استمرار خدمات بسته بهداشت دهان و دندان تا پایه ششم دبستان در سال 94، افزود: چنانچه همکاری های بیمه ها ادامه یابد مردم می توانند با هزینه های منطقی خدمات دندانپزشکی را دریافت کنند.

توجه به بهداشت محیط، مهم ترین ماموریت سال 94

هاشمی همچنین، توجه به بهداشت محیط و مواد مصرفی در مراکز عرضه مواد غذایی را از ماموریت‌های مهم در حوزه بهداشت در سال 94 بیان کرد.

وی در ادامه، بر نظارت بر تعرفه‌ها، جلوگیری از اجحاف در حق مردم در هزینه‌های درمانی و سودجویی در سال 94 تاکید کرد.

هاشمی یکی از اقدامات موثر در طرح تحول سلامت را ارتقای هتلینگ بیان کرد و گفت: ارتقا و گسترش اورژانس بیمارستانی و افزایش تخت های CCU و ICU از مهم ترین برنامه‌های این وزارتخانه در سال 94 است که امیدواریم با همکاری نهادها و بخش خصوصی بتوانیم فعالیت تعداد قابل توجهی تخت را شروع کنیم.

وزیر بهداشت همچنین، بر ساخت بیمارستان منطبق با استاندارد جهانی تاکید کرد و افزود: در حال حاضر معماری و ساخت و ساز بیمارستان به صورت سنتی است که لازم است به منظور افزایش میزان رضایتمندی بیماران، ساخت و ساز بیمارستان‌ها از حالت سنتی به استاندارد جهانی تغییر شکل یابد.

وی سرمایه گذاری برای زیر ساخت‌ها و توجه به عدالت در توسعه خدمات درمانی در سراسر کشور را یکی دیگر از کارهای مهم در سال 94 بیان کرد.

وزیر بهداشت همچنین ابراز امیدواری کرد تا در سال 94 در حوزه ناباروری، اعصاب و روان و بیماران صعب العلاج به تصمیمات و سیاست‌های اخذ شده در این راستا، جامه عمل بپوشانیم.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم در حوزه ناباروری صندوقی با حجم پولی مناسب ایجاد کنیم تا افرادی که به دلیل هزینه‌های بالای درمان ناباروری به دنبال درمان نمیروند، از این صندوق استفاده کنند.

سرمایه گذاری در بخش سلامت، موجب پایداری در اقتصاد و امنیت می‌شود

هاشمی همچنین، بر تحت پوشش بیمه قرار دادن داروهای بیماری‌های مزمن اعصاب و روان تاکید کرد و گفت: لازم است افرادی را مجاب به سرمایه گذاری در این حوزه کنیم و از خیرین می‌خواهیم تا در این راستا به دولت کمک کنند.

وزیر بهداشت در ادامه، با بیان این که سلامت یکی از اولویت‌های مهم در کنار امنیت و حتی مهم تر از امنیت است، افزود: سلامت هزینه بر است و این هزینه به معنی هدر دادن سرمایه و پول نیست. سرمایه گذاری در بخش سلامت موجب پایداری در اقتصاد و امنیت می‌شود.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری