Skip to Contentرئیس جمعیت بانوان فرهیخته گفت: ایجاد جامعه‌ای خانواده‌محور، تقویت، تحکیم و کارکردهای اصلی برپایه الگوی خانواده مسلمان به عنوان مرکز تربیت اصلاحی و کانون آرامش‌بخش و اجرای بند یک سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب از وظایف کاین جمعیت است.

به گزارس یزدبانو به نقل از تسنیم؛ نسرین پیرسمساری در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: جمعیت بانوان فرهیخته بین سال‌های 92 تا 94 در سازمان تبلیغات اسلامی فعالیت‌های متعددی داشت و این روند تا سال 94 ادامه یافت در نهایت در سال 94 جمعیتی با نام جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگ دینی در درون سازمان تشکیل یافت.

وی با اشاره به اهداف جمعیت در زمینه ایجاد همسویی، هماهنگی، تعمیق و گسترش فعالیت بانوان فرهیخته کشور بیان کرد: با هدف توانمندسازی و مرجع‌سازی افراد تاثیرگذار، جمعیت بانوان فرهیخته از سال 94 به بعد به تدوین اساسنامه و آیین‌نامه پرداخت.

پیرسمساری تشریح کرد: خدا را شاکریم که این جمعیت از پشتوانه قوی مانند تائید رهبر معظم انقلاب برخوردار است تا با تجمع‌آرایی بانوان از اقشار مختلف اعم از اساتید، قضات، وکلا، هنرمندان، ورزشکاران، پزشک و بانوان فعال در عرصه فرهنگ و اجتماعی فعالیت کند.

وی گفت: تدوین کمیته بحران در خصوص بانوان از دیگر برنامه‌های این جمعیت است چراکه با توجه به تجربه تلخ زلزله کرمانشاه و ارسباران نیاز به چنین کمیته‌ای وجود داشت.

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه فرهنگی دینی استان اظهارداشت: نشست‌های خاصی در زمینه امور بین‌الملل انجام گرفته است به طوری که لبنان تمام خاستگاه مدنظر ما را داشته و فعال‌تر است ولی در کنار آن با بانوان جمعیت حشدالشعبی و ترکیه جلساتی داشته و مبلغه به دو کشور گرجستان و جمهوری آذربایجان اعزام کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: مرکز مطالعاتی راهبردی در بیت امام جمعه در حوزه بانوان در سراسر کشور ایجاد خواهد شد.

پیرسمساری گفت: رسالت و وظایف جمعیت بانوان فرهیخته بنابه خواسته رهبری در زمینه تولید ایده و فکر به صورت غیرسیاسی و غیردولتی انجام وظیفه می‌کند.

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته به حضور جمعیت بانوان فرهیخته استان در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اشاره کرد و بیان کرد: با همکاری آموزش و پرورش استان، مراسم جشن تکلیف برای 500 نفر از دانش‌آموزان با اهدای دو پک معنوی و بهداشتی در 19 آذرماه در سرپل ذهاب برگزار خواهد شد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری