Skip to Content

گزارش / نماینده ولی فقیه دراستان یزد

ایجاد تفرقه در امت اسلام خواسته اصلی دشمن است


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر یزد گفت : تفرقه در امت اسلام خواسته اصلی دشمنان است و آنان برای این هدف برنامه ریزی می کنند چون با اخلاف افکنی و نفوذ در امت اسلام به راحتی به هدف خود می رسند .

به گزارش خبرنگار یزدبانو، آیت الله  محمد رضا ناصری درخطبه های این هفته نماز جمعه یزد با ید واحده خواندن امت اسلام دربرابر دشمنان اظهار داشت : با اتحاد امت اسلامی، استکبارجهانی دیگرمعنا نخواهد داشت و این اتحاد سد محکمی در برابر دسیسه ها و زیاده خواهی های مستکبران خواهد شد.

ناصری تقویت جبهه اسلام را وظیفه آحاد مسلما نان  و تضعیف امت اسلام را خیانتی بزرگ  دانست  و تصریح کرد : تفرقه خواسته اصلی دشمن است  و برای این کاربرنامه ریزی می کند؛ چون با اختلاف افکنی دیگر خطری حس نمی کنند  و به  راحتی درمیان مسلمانان نفوذ می کنند.

امام جمعه یزد افزود : مسلمانان درکشورهای اسلامی از ذخایر و نعمت های خدادادی بسیاری بهره مند هستند که با استفاده صحیح از آنها  و درسایه اتحاد اسلامی می توانند دشمن را به زانو درآورده  و شکست دهند.

وی با اظهار تأسف نسبت به خوش خدمتی برخی کشورها به دشمنان اسلام خاطرنشان کرد : این رفتارها باعث گستاخ شدن دشمنان نسبت به اسلام می شود به عنوان مثال عربستان به عنوان یکی ازصادر کنندگان بزرگ نفت با کاهش قیمت این محصول استراتژیک به اسلام، مردم خودش  و ملت ایران خیانت  و به دشمنان اسلام خصوصا اسرائیل خوش خدمتی کرده است.

ناصری یادآورشد :  کسانی که درقلب جهان اسلام زندگی می کنند و ازمواهب آن بهره می برند نباید درخدمت دشمنان اسلام باشند .

وی با آرزوی توفیق و سربلندی برای تیم مذاکره کننده ایرانی با گروه 5+1 دراحقاق حقوق ملت ایران تأکید کرد : باید خط قرمزها رعایت شود  و هیچ کس حق عدول ازآن را ندارد و نیزعزت، استقلال و اقتدار کشور ما باید حفظ شود.

وی با بیان این مطلب که دشمنان با وجود شکست های پی درپی با زهم ما را رها نمی کنند اظهارداشت : مسؤلین اجرایی ما بدانند مسیر ما به سوی کمال از سوی خدا تعیین شده است،  پس باید احکام خدا درتمام زمینه های اقتصادی، سیاسی و.. اجرا شود و گرنه مورد غضب خداوند قرار می گیریم.

نماینده ولی فقیه  و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه هدف امام خمینی (ره) از تشکیل حکومت، حرکت در مسیر پیامبر اسلام (ص) و ائمة معصومین علیهم السلام است اذعان کرد :  همانطور که بزرگان دین برای سعادتمند کردن ما تلاش کردند راه ما  نیز باید به سمت رسیدن به حق  و کمال الهی باشد .

وی دربخش دیگر خطبه ها با یادآورشدن حماسه بزرگ عزاداران حسینی در روز اربعین اباعبدالله الحسین (ع) ابرازداشت : در روزاربعین عزاداران حسینی جان تازه ای  به اسلام دادند  و انشاءالله درایام پایانی ماه صفر نیز با عزاداری باشکوه خود، اذهان تمام مردم دنیا را متوجه جهان اسلام کنند.

وی ائمة معصومین  را حجت های خدا در زمین  و الگو های عملی دانست  و ضمن دعوت همگان به حضور در مراسم عزاداری ایام پایانی ماه صفرآنان را به پیروی ازسیره عملی این بزرگوارن فرا خواند.

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری