Skip to Content

امام جمعه بخش مرکزی یزد:

آیت الله یزدی در مبارزه با فتنه88 پیشگام بود/ مسئولان با زمین‌خواران برخورد کنند


امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به بیانات و تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص مقابله با زمین خواری تأکید کرد: مسئولین باید به این دستور به عنوان دستور ولایت فقیه زمان و مشروعیت بخش نظام اسلامی توجه ویژه داشته باشند و با زمین خواران در مناطق مختلف حاشیه شهر برخورد کنند.

به گزارش یزدبانو به نقل از یزد آوا، حجت الاسلام سیدمحمد کاظم مدرسی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در جمع نماز گزاران روستای دهنو ضمن تسلیت ایام فاطمیه، با اشاره به تقارن این ایام با  ایام نوروز بر رعایت حرمت ایام فاطمیه تاکید کرد.

 

وی با بیان اینکه جریان زندگی حضرت زهرا(س) و مظلومیت آن، مظلومیتی است که از ابتدای رحلت پیغمبر(ص) تا پهنای قیامت ادامه دارد، افزود: مخفی بودن قبر حضرت زهرا(س) عالی‌ترین، بالاترین، زنده‌ترین و گویاترین سند مظلومیت  برای اهل بیت عصمت و طهارت و به عنوان داغی بر دل بر شیعیان است.

 

امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به بیانات و تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص مقابله با زمین خواری تأکید کرد: مسئولین باید به این دستور به عنوان دستور ولایت فقیه زمان و مشروعیت بخش نظام اسلامی توجه ویژه داشته باشند و با زمین خواران در مناطق مختلف حاشیه شهر برخورد کنند.

 

حجت الاسلام مدرسی ادامه داد: کسانی که در شهر، روستا و حومه شهر زندگی می کنند چنانچه دستگاه و کارخانه و آنچه که به عنوان ابزار کار از آن استفاده می‌کنند  موجب آلودگی محیط زیست و تخریب آن می شود موظفند از این مسئله به عنوان یک مسئله فقهی و شرعی جلوگیری کنند.

 

این خطیب برجسته استان  ضمن تبریک انتصاب فرمانده جدید نیروی انتظامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری یادآور شد: نیروی انتظامی نیرویی سالم، کارآمد، مفید، و بسیار موثر در نظم و امنیت جامعه است که عنصر حقیقی مورد نیاز آن دین و تقویت بنیه‌های  دینی  است و نیروی انتظامی باید هم در زمینه گزینش و هم تربیت نیروهای انتظامی به فضای اسلامی و ارتقای فضای انقلابی و ارزش‌های اسلامی توجه داشته باشند.

 

حجت الاسلام مدرسی با بیان اینکه نیروی انتظامی وظایف مختلفی از جمله مرزبانی و کاهش تخلفات جاده ای را بر عهده دارد، توجه به برخوردهای آبرومندانه و لین‌تر نیروهای انتظامی با مردم را یادآور شد.

 

این استاد برجسته حوزه علمیه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتصاب  آیت الله یزدی به ریاست مجلس خبرگان تصریح کرد: آیت الله یزدی از پرسابقه ترین نیروهای انقلابی قبل از انقلاب و همگام با انقلاب است که از ویژگی‌های وی می‌توان به پیشگام بودن در مبارزه با جریان فتنه 88 اشاره کرد.

 

وی افزود: آیت الله یزدی از شخصیت‌هایی است که در فتنه 88 با صراحت تمام در صحنه حضور پیدا کرد و در مقابل فتنه ‌ایستاد و با ثبات رأی، فکر و نظر از تزلزل، مماشات و مداهنه به دور بود.

 

خطیب نمازجمعه بخش مرکزی با یادآوری سالروز فرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تاسیس بنیاد شهید درسال1358 وروز بزرگداشت شهداء و سالروز ارتحال حاج سیداحمد آقا خمینی به بیان نکات ویژه و دقت در وصیت نامه این فرزند برومند امام اشاره و به تاکید وی به فرزندان و مر دم در حمایت و پیروی از مقام معظم رهبری پرداخت.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری