Skip to Content

گزارش / پژوهشگر تاریخ اسلام:


یک پژوهشگر تاریخ اسلام در نشست بصیرت مهدوی به بیان بحث انتظار، ویژگی های شخصیتی و حکومتی امام زمان(عج) و برکات دعا برای تعجیل در فرج پرداخت.

به گزارش خبرنگار یزدبانو، حجت الاسلام مجید جعفرپور در نشست بصیرت مهدوی که به مناسبت هفته بصیرت و اغاز امامت حضرت ولیعصر(عج) در مدرسه علمیه حضرت زینب(س) یزد در جمع بانوان طلبه برگزار شد  به بیان معارفی درباره حضرت ولی عصر( علیه السلام ) پرداخت .
وی در ابتدا به طرح این سؤال که چرا باید همیشه به یاد امام زمان(عج) باشیم ؟پرداخت وگفت: خداوند در قران در سوره مائده می فرماید : ( و نعمتی را که به شما ارزانی داشته و پیمانی را که شما را به انجام آن متعهد گردانیده، به یاد آورید ) و از آنجا که امام زمان عج الله در روایات نعمت کامل معرفی شده اند ، به یاد امام زمان بودن  ضرورت دارد.
حجت السلام جعفر پور در ادامه ویژگی های شخصی و حکومت حضرت مهدی (علیه السلام ) ،را خاطر نشان کرد و افزود : اگاهی از وضع مردم، عنایت به شیعیان، انتقام گرفتن  از دشمنان ،تصحیح انحرافات  اعتقادی ، رفاه اقتصادی  وتکامل عقول از ویژگی های شخصی و حکومتی امام زمان است که آگاهی از آن محبت به آن حضرت را افزایش می دهد.
وی جلو افتادن وقت ظهور ، ایمنی از دامهای شیطان ، دعای امام زمان در حق دعا کننده ، وسعت روزی و دوری از فقر ، دفع بلایا و مصیبتها ، ثواب خون خواهی امام حسین( علیه السلام )و... را از فواید و برکات دعا برای تعجیل فرج امام زمان علیه السلام بیان کرد .
سخنران این نشست بصیرتی در پایان به بیان وظایف منتظران در دو حیطه فردی واجتماعی اشاره کرد وتوضیحاتی ارائه داد.
درحاشیه این مراسم نمایشگاه کتابی  از آثار استاد جعفرپور برگزارشد و جزوه مطالب ارئه شده به طلاب داده شد .
شایان ذکر است : حجت‌الاسلام مجید جعفرپور، دانش‌آموخته بنیاد امامت و نویسنده آثاری همچون «آوای ولایت»، «درسنامه فاطمی» و «درسنامه اربعین" است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری