Skip to Content

ابتکار موفق بانوی یزدی در عرضه پوشاک ایرانی اسلامی و ملزومات حجاب


مدیر اولین مرکز تخصصی حجاب کودک و نوجوان گفت: این افتخار ماست که چادر مشکی که یکی از عمده‌ترین کالاهایی است که می‌تواند نقش تأثیرگذاری در اقتصاد مقاومتی داشته باشد را تنها از پارچه ایرانی عرضه می‌کنیم.

به گزارش یزدبانو؛ مرکز تخصصی حجاب کودک و نوجوان در ایران با عنوان مجموعه حجابان یزد یکی از مجموعه‌هایی است که علاوه بر داشتن دغدغه عفاف و حجاب و لزوم گسترش آن در جامعه، درصدد است تا با افزایش تولید و عرضه محصولات ایرانی زمینه اشتغال‌زایی را فراهم آورد.

ملکه محمدیان مدیر اولین مرکز تخصصی حجاب کودک و نوجوان در ایران در گفتگو با خبرنگار ما با اذعان کرد: مجموعه بزرگ حجابان یزد اولین مرکز تخصصی حجاب کودک و نوجوان در ایران، اولین مرکز عرضه‌ی مانتوی ایرانی اسلامی و ملزومات حجاب در استان یزد است.

وی با بیان اینکه مجموعه حجابان یزد وابسته به ستاد مردمی عفاف و حجاب استان یزد هست، خاطرنشان کرد: ستاد عفاف و حجاب از سال 87 که کار خود را شروع کرد اقدامات زیادی درزمینهٔ گسترش عفاف و حجاب از جمله برگزاری همایش و جلسات مختلف تقدیر و تجلیل از افراد محجبه، برگزاری مسابقات مختلف، برگزاری طرح دختران آفتاب در سطح مدارس، برپایی نمایشگاه، اهدای چادر به بانوان، اهدای گل به افراد با حجاب، مسابقه عکس کوچولوهای باحجاب، اجرای طرح خیرین حجاب، توزیع بن تخفیف خرید ملزومات حجاب و ... را انجام داده است.

محمدیان در مورد دلیل راه‌اندازی مجموعه حجابان تصریح کرد: با تشکیل ستاد عفاف و حجاب افراد زیادی مراجعه کرده و خواستار ایجاد مرکز تخصصی عرضه ملزومات حجاب بودند.

وی با بیان اینکه متأسفانه برخی فروشندگان وضعیت ظاهری مناسبی ندارند و افراد دغدغه مند از این بابت گله داشتند، خاطرنشان کرد: عده‌ای با مراجعه به ستاد عفاف و حجاب بیان داشتند که لباس مناسب ایرانی اسلامی و ملزومات حجاب در سطح بازار محدود است.

محمدیان ایجاد ایستگاه نقاشی کودکان، مهیاسازی وسایل بازی برای کودکان و اهدای جایزه به آن‌ها، ایجاد ایستگاه پذیرایی، عرضه انواع لباس کودک و بانوان، برپایی نمایشگاه دائم عفاف و حجاب را از جمله اقدامات صورت گرفته در مجموعه حجابان عنوان کرد و گفت: سعی کرده‌ایم فضایی فراهم آوریم که فروشندگان آن باحجاب کامل و برخورد مناسب باشند و بانوان با خیال راحت، در فضایی امن بتوانند جنس باکیفیت و قیمت مناسب خرید کنند.

وی با تأکید بر ضرورت استفاده از تولیدات داخلی در جهت افزایش اشتغال خاطرنشان کرد: یکی دیگر از دلایل ایجاد مجموعه حجابان، فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر «تحقق اقتصاد مقاومتی» بود؛ تمامی اجناس و ملزومات حجاب که در حجابان عرضه می‌شود، تولید ایران است.

محمدیان با بیان اینکه در مجموعه حجابان تنها اجناسی که مشابه داخلی آن نباشد از نوع خارجی عرضه می‌شود، تصریح کرد: این افتخار ماست که چادر مشکی که یکی از عمده‌ترین کالاهایی است که می‌تواند نقش تأثیرگذاری در اقتصاد مقاومتی داشته باشد را تنها از پارچه ایرانی عرضه می‌کنیم.

محمدیان از استقبال گسترده مردم از حجابان خبر داد و افزود: طی نظرسنجی‌های مختلف مردم از عملکرد مجموعه حجابان رضایت داشته‌اند و خواستار توسعه آن هستند.

این بانوی کارآفرین برخورد خوب فروشندگان در مجموعه حجابان را یکی از ویژگی‌های آن بیان کرد و گفت: خیلی‌ها به خاطر برخورد خوبی که فروشندگان ما در این مجموعه داشتند، دید خود را نسبت به مقوله حجاب عوض کردند.

 وی با بیان اینکه حجابان متنوع‌ترین مرکز عرضه چادر در جنوب کشور است، گفت: در این مجموعه که مرکز تخصصی حجاب کودک و نوجوان در ایران است، بیش از 70 مدل چادر و به‌طور خاص مانتو ایرانی اسلامی عرضه می‌شود.

محمدیان با بیان اینکه این مجموعه قبل از آنکه یک بنگاه اقتصادی باشد، مرکز فرهنگی است، تصریح کرد: اینکه گاهی اوقات توریست‌ها مراجعه و بازدید می‌کنند و با شوق‌وذوق دیدنی باحجاب اسلامی عکس می‌گیرند، یکی از صحنه‌های زیبایی است که در مجموعه حجابان رخ می‌دهد.

وی در مورد طرح ملی نذر حجاب اذعان کرد: در این طرح با هدف کمک به بانوان محجبه برای تأمین چادر و از طرفی تهیه چادر برای بانوان بی‌بضاعت، چادر با تخفیف 50 تا 60 درصد عرضه می‌شود.

محمدیان در مورد نحوه فراهم آوری چادر برای بانوان بی‌بضاعت، گفت: چادرهای کهنه را تحویل گرفته و پس از شستشو، اتوکشی و بسته‌بندی به آن‌ها اهدا خواهد شد.

افراد برای خرید حضوری می‌توانند به آدرس یزد، بلوار امامزاده جعفر(ع)، روبه روی خیابان مصلی،پاساژ فیروزه، مجموعه حجابان مراجعه کنند و یا با مراجعه به کانال تلگرامی حجابان به آدرس https://t.me/HEJABAN  اجناس مورد نظر خود را سفارش دهند.

این بانوی کارآفرین با بیان اینکه شناساندن حجاب به افراد جامعه باعث خواهد شد تا جمعیت زیادی به این فریضه الهی روی بیاورند، خاطر نشان کرد: خیلی‌ها حجاب و ارزش آن را نمی‌شناسند؛ شناساندن حجاب به‌عنوان حکم الهی و تشریح آن به‌دوراز افراط‌وتفریط گامی مؤثر در گسترش عفاف و حجاب در جامعه است.

محمدیان با اشاره به اینکه با راه‌اندازی مجموعه حجابان برای 14 نفر به‌صورت مستقیم و 8 نفر هم به‌صورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی داشته‌ایم، عنوان کرد: وقتی که اشتغال ایجاد می‌کنیم و در راستای تولید و عرضه محصولات ایرانی تلاش می‌کنیم، به‌صورت غیرمستقیم در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی هم فعالیت کرده‌ایم. مهم‌ترین کار در حوزه فرهنگی رفع مشکلات اقتصادی مردم است. یکی از این اقدامات این است که ما با عرضه محصولات ایرانی به اشتغال هم‌وطنانمان کمک می‌کنیم.

وی مهم‌ترین مشکل موجود بر سر راه توسعه مجموعه حجابان را نبود نقدینگی برشمرد و افزود: تاکنون از سوی ارگان و نهادی حمایت نشده‌ایم؛ انتظار داریم در راستای حمایت از ما مسئولان حداقل کارمندان خود را به خرید از مجموعه ما ترغیب کنند؛ آن‌ها با خرید از ما حمایت کنند.

محمدیان با بیان اینکه سود حاصل از فروش در «حجابان» صرف امور فرهنگی خواهد شد، اذعان کرد: کسانی که دغدغه مسائل فرهنگی و اجتماعی را دارند، کسانی که ادعای تبعیت از مقام معظم رهبری را دارند، با خرید خود این مجموعه را حمایت کنند؛ ما با هر سختی که بوده است، سعی کردیم چنین مجموعه‌ای را در یزد دارالعباده داشته باشیم.

وی در مورد برنامه‌های آینده برای توسعه مجموعه حجابان گفت: با توجه به‌فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر ترویج تولید ملی، این مجموعه به‌زودی به سمت تولید باکیفیت خواهد رفت. یزد قطب نساجی کشور است و ما می‌توانیم تولید و عرضه مانتوی ایرانی اسلامی را برای کل کشور داشته باشیم.

انتهای پیام/ش
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری