Skip to Content

معاون مدیرکل اوقاف استان یزد عنوان کرد

اوقاف پیگیر ثبت روز شهادت حضرت زهرا(س) به عنوان بزرگترین مادر جهان در یونسکو /اجرای سوگواره «یاس نبوی» در بقاع متبرکه یزد


معاون فرهنگی اداره کل اوقاف استان یزد با اشاره به استقبال چشم‌گیر مردم استان یزد از طرح یاس نبوی، گفت: این طرح امسال در امامزاده‌های یزد اجرا می‌شود.

به گزارش یزدبانو به نقل از تسنیم، حجت الاسلام محمود میرجلیلی صبح امروزدرنشست توجیهی خدام و مربیان آستان امامزاده عبدالله(ع) و اوقاف بافق، با اشاره به برنامه‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد، اظهار داشت: طرح یاس نبوی ازدوم تا 6 فروردین ماه برپا و تلاش نماییم برنامه‌ها و سوگواری‌ها در شان حضرت فاطمه(س) برگزار شود.

 

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف استان یزد با اشاره به اهمیت انتخاب سخنرانان و پرهیز از مباحث جانبی و غیرمرتبط، افزود: امامزاده‌ها مرکز نشر معارف اهل بیت(ع) و مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

 

وی با بیان این مطلب که سه ویژه برنامه برای روز شهادت پیش‌بینی شده، عنوان کرد: تجمع سوگوارن، همایش رهروان یاس نبوی و شام غریبان از جمله این برنامه‌ها است.

 

میرجلیلی با بیان این مطلب که شرکت خواهران در برنامه‌های گذشته رهروان یاس نبوی بسیار خوب بوده، حضور بانوان در این عرصه‌ها را از برکات انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران سبب شد که زنان به جایگاه واقعی خود در جامعه نزدیک‌تر شوند.


وی با اشاره به تاکید سازمان اوقاف کشور برای شرکت پررنگ‌تر سادات در مراسم امسال، گفت: مجموعه سازمان اوقاف و چند نهاد دیگر به دنبال ثبت روز شهادت حضرت زهرا(ُس) به عنوان بزرگترین مادر جهان در یونسکو هستند.

 

میرجلیلی با تاکید بر این که نصب پوسترها و موارد نمایشگاهی ارسال شده سازمان نیز باید توجه شود، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی دسته جات و گروه‌های عزاداری نیز از دیگر برنامه‌های با اهمیت است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری