Skip to Contentرئیس پلیس فتا استان یزد گفت: شاگرد مغازه که تصاویر جشن نامزدی صاحب کار خود به دلیل خصومت های شخصی برای بد نام کردن وی با ایجاد کانالی عمومی در تلگرام منتشر نمود توسط پلیس فتا دستگیر شد.

به گزارش یزدبانو، سرهنگ دوم مرتضی ابوطالبی اظهار کرد: خانمی جوان با مراجعه به پلیس فتا مدعی شد شخصی از طریق تلگرام تصاویر جشن نامزدی بنده را که عکسهای دختران فامیل نیز همراه آن بوده را در کانالی بارگذاری و با ارسال لینک کانال برای اقوام و دوستان نه تنها مسبب سلب آرامش من و خانواده ام شده  بلکه باعث هتک حیثیت من در نزد خانواده و آشنایان گردیده است.

وى افزود: در راستای دستگیری متهم و با توجه به اظهارات شاکیه و حسب دستورات صادره مقام قضایی، فرد مورد نظر در منزل خود دستگیر و همراه با ادوات رایانه توقیفی به پلیس فتا استان انتقال داده شد.

سرهنگ ابوطالبی غفلت کاربران در نگهداری تصاویر و فیلمهای خصوصی خود را عامل اصلی سوء استفاده متهمین خواند و گفت: در این پرونده شاگرد اخراجی مغازه با سوء استفاده از عکس های خصوصی صاحب کار خود و بارگذاری در تلگرام، عامل هتک حیثیت صاحب کار و خانواده وی گردیده است. متهم این پرونده انگیزه خود را کینه توزی و انتقام بیان داشته است.

این مقام ارشد انتظامی به عموم هموطنان متذکر گردید: نگهداری عکس و فیلم های خصوصی از لحاظ امنیتی بر روی لپ تاپ یا کامپیوترهای خانگی اقدام نادرست بوده و کاربران با تهیه فلش مموری یا هارد اکسترنال و رمز نگاری آنها می توانند از سوء استفاده افراد سود جو در مورد انتشار عکس و فیلم های خصوصی پیشگیری نموده که با توجه به موضوعی که برای صاحب کار پرونده مذکوره رخ داده چنان چه عکس و فیلم ها را بر روی هارد یا فلش مموری و در جای امنی نگهداری می نمود از سوء استفاده شاگرد خود جلوگیری و مانع اتفاق رخ داده می گردید.

وی افزود: کاربران فضای مجازی نیز به این امر توجه داشته باشند که فضای مجازی محل مناسبی برای تلافی نمودن خصومت های شخصی نبوده و طبق قانون جرایم رایانه ای مصوب سال 1388 « هرکس به وسیله سیستم های رایانه ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگران را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از 91 روز تا 2 سال، یا جزای نقدی از 5 تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.»

رئیس پلیس فتا استان یزد در پایان خاطر نشان کرد: کاربران همواره مراقب کلاهبردار در فضای مجازی باشند و تصاویر خصوصی خود را به هیچ عنوان در فضای وب به خصوص شبکه های اجتماعی به اشتراک نگذارند و در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری