Skip to Content

معاون عمرانی استاندار:

انتقال تصفیه‌خانه فاضلاب نیاز به مطالعات بیشتری دارد


معاون عمرانی استاندار یزد با بیان اینکه اقدامات مؤثری برای رفع معضل آلودگی ناشی از تصفیه‌خانه فاضلاب یزد انجام‌گرفته است، گفت: در رابطه با منابع آلودگی منطقه و انتقال تصفیه‌خانه فاضلاب نیاز به مطالعات و بررسی‌های بیشتری داریم.

یزدبانو؛ محسن صادقیان معاون عمرانی استاندار در گفتگو با خبرنگار یزدبانو در رابطه با اقدامات انجام‌شده برای رفع معضل آلودگی تصفیه‌خانه فاضلاب یزد اظهار کرد: موضوع تصفیه‌خانه فاضلاب یزد به‌صورت هفتگی توسط فرمانداری یزد و دستگاه‌های مرتبط ازجمله آب و فاضلاب شهری، آب منطقه‌ای، محیط‌زیست، دانشگاه علوم پزشکی و ... در حال پیگیری است.

وی با اشاره به بازدید مداوم از منطقه‌ای که تصفیه‌خانه فاضلاب یزد در آن قرار دارد، خاطرنشان کرد: در این راستا چندین موضوع را در دستور کار داریم؛ یکی از این اقدامات سم‌پاشی محدوده به‌صورت منظم هست.

صادقیان یکی دیگر از موضوعات در حال پیگیری را بررسی اینکه «آیا صد درصد منبع آلودگی پساب است یا منابع آلودگی دیگر» عنوان کرد و افزود: برای این منظور کمیته‌ای تشکیل‌شده و مرکز بهداشت در حال بررسی منابع آلودگی احتمالی دیگر مانند دامداری‌ها، گاوداری‌ها و یا مرغداری‌ها است؛ اگر منابع آلودگی دیگری وجود داشته باشد، آن را رفع خواهیم کرد.

معاون عمرانی استاندار تصریح کرد: در رابطه با تصفیه‌خانه فاضلاب یزد موضع انتقال پساب را نیز پیگیری می‌کنیم؛ مطالعات اولیه آن انجام‌شده و در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه تصفیه‌خانه تکمیلی یزد کامل شده است، گفت: در خصوص انتقال تصفیه‌خانه دو موضوع مدنظراست؛ یکی انتقال به فاصله چند کیلومتر دورتر و یکی هم بازچرخانی، تصفیه کامل آب و انتقال آن به سفره‌های آب زیرزمینی هست؛ به این منظور نیاز به مطالعات تکمیل‌تری داریم.

انتهای پیام/3857
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری