Skip to Content

گفتگوی تفصیلی/ مدیرحوزه علمیه خواهران یزد:

امیرمؤمنان در عمل به سیره نبوی پیشتاز بود/استواری بنیاد خانواده بر اخلاق


مدیرحوزه علمیه خواهران امام حسین (ع) یزد گفت : درعمل به سیره نبوی به پیشتازی امیرمؤمنان در عمل به این سیره در توجه به حفظ وحدت اسلامی نگاه کنیم که با همه آزارها چگونه وحدت را حفظ می کرد .

به گزارش خبرنگاریزدبانو، منصوره شاکری در گفتگو با یزدبانو، «خلق عظیم» پیامبر(ص) را موجب ایمان آوردن افراد به وی دانست و افزود: قرآن کریم حضرت رسول اکرم (ص) را «اسوة حسنة » معرفی کرده است و پیش از مبعوث شدن به رسالت مشهور به اخلاق نیکو بودند به طوری که کسی نمی توانست ایرادی برایشان وارد کند و افراد بسیاری به خاطرهمین خلق نیکو بعد ازپیامبری به ایشان ایمان آوردند.

*بنیاد خانواده بر اخلاق استوار است

شاکری، بنیاد خانواده را براخلاق استواردانست و تصریح کرد : اگر کسی همه چیز را در مورد اخلاق بداند ولی نتواند عمل کند ثمری برای او ندارد و نیز نشانه ضعف ایمان وعدم یقین است .

وی بازگشت به سیره و سنت نبوی را از مباحث ضروری هفته وحدت خواند و گفت : درعمل به سیره نبوی به پیشتازی امیرمؤمنان در عمل به این سیره  در توجه به حفظ وحدت اسلامی نگاه کنیم  که  با همه آزارها چگونه وحدت را حفظ می کرد .

این استاد حوزه،  با اشاره به پیشرفت علم نسبت به 30 سال گذشته اظهار داشت : یک بچه نه ساله امروز بیشتر ازبچه های 30 سال گذشته می فهمد ولی عمل ضعیف است زیرا بعد ازآگاهی مرحله دانش است  و سپس ایمان و یقین باید شکل بگیرد لذا برخی افراد با علم به فواید اموردینی آن را انجام نمی دهند .

شاکری،  مدرک بالا یا علم به مسائل دینی را الزاما موجب رضایت درزندگی ندانست وگفت : مهم ایمان واقعی است که درکردار اثر بگذارد وبه همین خاطرمشاهده می کنیم افرادی بی سوادند ولی مؤمن هستند  و افرادی دروس دینی خوانده اند ولی فقط عنوان مسلمان را دارند.

وی زن و مرد را درعمل به اخلاق نبوی یکسان برشمرد و گفت : باید به هرآنچه پیامبر آورده است معتقد باشیم زیرا تمام حرکات، رفتار و گفتارایشان برگرفته ازسرچشمه وحی است  و خداوند  ازطریق پیامبرش که به عنوان انسان کامل و نماینده خداوند آشنا به  نیازها و ویژگی های انسان است دستوراتش را به بندگان اعلام می کند.

وی با بیان این نکته که با الگو گیری از پیامبرزندگی از ورطه نابودی نجات می یابد گفت : یکی ازدستورات اخلاقی اسلام که جای بحث فراوان دارد؛ سلام کردن هنگام ورود به منزل است که هرکس چنین نکند شیطان با او به خانه وارد می شود و دعواهای زن وشوهر ازاینجا شکل می گیرد زیرا سلام یکی ازنام های خداوند است و پیام سلامتی با خود می آورد .

*ماهواره بر عفت و حیا تأثیر سوء دارد

وی به آسیب های اجتماعی اشاره کرد وگفت: وقتی سایت و شبکه های ماهواره ای فاسد اخلاق غیرانسانی و غیرالهی مغایر با شرع  و عقل را با ظاهر خوب ترویج می کنند نه باید آن را دید و نه به آن عمل کرد زیرا بر عفت وحیا وحجاب تأثیر سوء می گذارند.

مدیر حوزه علمیه خواهران امام حسین(ع) یزد با تصریح به این نکته که حفظ حجاب گوش و چشم  باعث مصونیت عفاف و حجاب است  افزود : حجاب وعفاف یکی ازاخلاقیات دین است که اگر مراتب آن رعایت نشود باعث ازبین رفتن حجاب ظاهر و خدچه دارشدن عفاف می شود.

*عمل به سیره پیامبر مثل امیر مؤمنان

شاکری،  بازگشت به سیره و سنت نبوی را از مباحث ضروری هفته وحدت خواند و گفت : درعمل به سیره نبوی به پیشتازی امیرمؤمنان در عمل به این سیره  در توجه به حفظ وحدت اسلامی نگاه کنیم  که  با همه آزارها چگونه وحدت را حفظ می کرد .

وی به ظلم بزرگی که درحق امیرمؤمنان  و ولایت اهل بیت علیهم السلام شد اشاره کرد وگفت :  با وجود این ظلم ایشان هرگزخود را ازجامعه اسلامی و امورمسلمانان جدا نکرد و درهمه مسائل حکومتی نقش لازم و مؤثرخود را برای حفظ اسلام  و پا برجایی آن ایفا می کرد.

وی تأکید کرد : اگر ما بخواهیم تنها راه ایشان را ادامه بدهیم خیلی به پابرجایی دین کمک کرده ایم  و با وجود اختلافاتی که هست مسأله حفظ  دین می تواند ما را دربحث وحدت مستحکم تر کند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری