Skip to Contentیک استاد حوزه و دانشگاه در یزد گفت: اینکه شیعیان توانسته‌اند با قدرت تمام ناملایمات و سختی‌ها را تحمل کنند به خاطر انتظار و امید به ظهور امام زمان (عج) است.

به گزارش یزد بانو؛ «سید احمد طباطبایی» استاد حوزه و دانشگاه در یزد در گفتگو با خبرنگار یزد بانو اذعان کرد: فلسفه انتظار یعنی امید به آینده روشن و اینکه شیعیان توانسته‌اند با قدرت تمام ناملایمات و سختی‌ها را تحمل کنند به خاطر انتظار و امید به ظهور امام زمان (عج) است.

وی گفت: شیعه در زمان انتظار اعتراض می‌کند که شرایط موجود برای ما شرایط قابل قبولی نیست و ما امید داریم که شرایط بهتری پدید خواهد آمد.

طباطبایی خاطرنشان کرد: بنا بر ارزیابی‌هایی که کارشناسان دنیا و حتی کارشناسان ضد اسلام انجام داده‌اند شیعه با اعتقاد به امام زمان (عج) امیدوار بوده و این مسئله به شیعه قدرت داده است.

وی تصریح کرد: انتظار و امید در زندگی خصوصی ما نیز تأثیر زیادی دارد؛ کسانی که به آینده روشن امید دارند با روحیه بالاتری زندگی می‌کنند.

استاد حوزه و دانشگاه در یزد با بیان اینکه امید و انتظار برای روزهای بهتر در زندگی یکی از شرایط لازم و اساسی برای استمرار زندگی‌های مطلوب است، افزود: سختی در زندگی همه وجود دارد، اما اگر انسان امید به آینده بهتر داشته باشد، راحت‌تر می‌تواند شرایط سخت را تحمل کند.

6 هزار حدیث در مورد امام زمان عج وجود دارد

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: بر طبق همه ادیان الهی جهان منتظر آمدن یک منجی است. حتی آیین‌های غیر آسمانی و آیین‌های بشری هم به این مسئله اعتقاد دارند که در آخرالزمان و در پایان این زندگی مادی دنیا تحولاتی رخ خواهد داد که بر اساس این تحولات زندگی مردم بهتر خواهد شد.

طباطبایی ادامه داد: به‌عنوان‌مثال زرتشتی‌ها منتظر آمدن شخصیت والامقامی در آخرالزمان هستند که این شخصیت والا شباهت‌هایی به امام زمان (عج) دارد.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه تحریف‌هایی در این زمینه اتفاق افتاده است؛ در دین یهود و مسیحیت هم اعتقاد به آمدن منجی و شخصیتی که دنیا را نجات خواهد داد، وجود دارد.

استاد حوزه و دانشگاه در یزد با بیان اینکه مسلمانان شیعه، اهل سنت و همه فرقه‌های مسلمانان وجود شخصیت امام زمان (عج) را قبول دارند، گفت: 6 هزار حدیث در مورد امام زمان (عج) وجود دارد که این تعداد حدیث کمتر در مورد مسئله‌ای وجود دارد.

 وی ادامه داد: تفاوت شیعیان و اهل سنت در مورد امام زمان (عج) در این است که اهل سنت می‌گویند امام زمان (عج) دنیا نیامده است؛ البته بعضی از اهالی سنت نقل‌هایی از تولد آن بزرگوار  دارند.

طباطبایی با بیان اینکه امید در دل شیعیان به ظهور امام زمان (عج) روشن است، تصریح کرد: اگر مخاطبان اطلاعات بیشتری خواسته باشند، می‌توانند به کتاب «مهدی موعود» ترجمه جلد سیزدهم بحارالانوار علامه مجلسی (ره) و یا کتاب «نجم الثاقب» مرحوم طبرسی مراجعه کنند.

انتهای پیام/ش

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری