Skip to Content

رئیس سازمان اورژانس یزد:


رئیس سازمان اورژانس یزد با اشاره به حوادث اتفاق افتاده در کمپ های توریستی استان نسبت به بروز حوادث ناگوار در کمپ های گردشگری به ویژه در ایام عید هشدار داد.

 به گزارش یزدبانو؛ احمد دهقان در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به وضعیت ناایمن کمپ های کویرنوردی استان یزد گفت:اغلب وسایل و خودرو‌های مورد استفاده در این مکان ها استانداردهای لازم را نداشته و حتی راننده‌های این نوع ماشین ها نکات ایمنی را رعایت نمی کنند و متاسفانه در پی حوادث اتفاق افتاده در این مکان ها در چند سال گذشته چندین نفر کشته شدند و به طور مستمر و متعدد در این مکان ها مصدوم داریم.

وی اظهار داشت: در جلساتی که با مسئولین مربوطه داشتیه ایم به طور مکرر نسبت به شرایط و حوادثی که در این مکان ها اتفاق می افتد هشدارهای لازم را داده ایم اما آن چه مسلم است؛ این مراکز و مکان‌ها نظارت و حساسیت ویژه تری را می طلبد.

***نظارت نشود نوروز امسال  هم در کمپ های کویری حوادث جانی خواهیم داشت

دهقان با بیان این که در کمپ های گردشگری رعایت نکات ایمنی مد نظر قرار نمی گیرد تصریح کرد: در نوروز 98 نیز قطعا مسافران ازکمپ های کویر نوردی استقبال خواهند کرد و به احتمال زیاد مجدداً  بروز حوادث و صدمات جسمانی را خواهیم داشت که این موضوع به هیچ وجه برای گردشگری استان یزد خوشایند نخواهد بود.

وی در خصوص استقرار نیروها و خودروهای اورژانس در مکان های گردشگری گفت: وظیفه سازمان اورژانس پیش بیمارستانی پوشش حوادث جاده ای و شهری است و در ایام عید نیز با توجه به حجم کاری بالا و محدود بودن امکانات و تجهیزات امکان استقرار خودرو اورژانس در این کمپ ها وجود ندارد و باید از طریق بخش خصوصی تامین شود.

***بی موالاتی کمپ های توریستی گریبانگیر مردم خواهد شد

رئیس اورژانس یزد اذعان داشت: طبق دستور العمل کشوری تمامی هیئت های ورزشی از جمله سایت های پروازی و کمپ های توریستی وظیفه دارند خودشان نیاز فوریت های پزشکی را با استفاده از آمبولانس های بخش خصوصی پوشش دهند اما متاسفانه این گونه نیست و در زمان بروز حوادث از اورژانس یزد کمک می گیرند که ما هم کمک رسانی می کنیم اما تبعات آن گریبانگیر مردم خواهد بود.

دهقان در هشدار و توصیه به خانواده ها گفت: سعی خانواده ها باید بر آن باشد تا به کمپ های استاندارد رفته و در آنجا با کنترل و پرهیز از هیجانات نسبت به رعایت نکات ایمنی دقت لازم را داشته باشند تا شاهد بروز حوادث دلخراش نباشند.

***آمادگی کامل اورژانس در ایام نوروز

وی خاطرنشان کرد: در ایام عید تمام 53 پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی و بالگرد اورژانس  آمادگی لازم برای خدمات رسانی به مردم و مسافرین نوروزی را دارد و بر اساس درخواست و نیازهایی که وجود دارد در فرودگاه، ترمینال مسافربری، ورودی های شهر ها و .... نیروها و خودرو اورژانس مستقر خواهد شد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری