Skip to Contentريیس اداره بهزیستی شهرستان میبد با اشاره به اجراي دانشنامه ازدواج برای اولین در کشور به صورت پایلوت در اين شهرستان، گفت: تاکنون بیش از 1500 نفر در این کلاس‌ها آموزش دوره مقدماتی و پیشرفته فرا گرفته‌اند.

به گزارش یزدبانو، «سید محسن فلاح» در اولین همایش دانشنامه ازدواج در سال جدید، در جمع دانشجویان دانشکده فنی دختران میبد گفت: شرکت دختران و پسران در طرح دانشنامه ازدواج راهکاری مناسب برای حل مشکلات و انتخاب صحیح و آگاهانه با معیار و ملاک‌های درست است.

وي افزود: هدف از اعطای این دانشنامه ترغیب عموم جامعه به ویژه افراد در شرف ازدواج به گذراندن مهارت‌های زندگی و پیش از ازدواج است. 

فلاح بیان كرد: موضوع دانشنامه ازدواج یک طرح ابداعی است که برای اولین در کشور به صورت پایلوت در شهرستان میبد از سال 1395 اجرا شد و از زمان اجرای آن تاکنون بیش از يك‌هزار و 500 نفر در این کلاس‌ها آموزش دوره مقدماتی و پیشرفته دیده‌اند. 

وی همچنین بیان کرد: آموزش این کلاس‌ها به صورت دوره‌ای با حضور مربیان و کارشناسان خبره ارائه مي‌شود و با توجه به مشکلاتی که امروزه گريبانگير زندگی جوانان است مي‌تواند راهگشای مناسب برای حل مشکلات آنها در زندگی باشد.

به اعتقاد وي، اين اموزش‌ها مي‌تواند به جوانان كمك كند تا با برخورد صحیح، مشکلات را کاهش دهند و با دید بهتری آنها را حل کنند تا آسیب‌های اجتماعی نظیر طلاق در جامعه کاهش یابد. 

فلاح در پایان از خانواده‌ها خواست تا فرزندان خود براي شركت در اين كلاس‌ها تشویق کنند تا مهارت‌های لازم برای داشتن یک زندگی سالم را کسب کنند. 

در این همایش «سمیه ذوالفقاری» یکی از مدرسان این طرح، راهکارهای صحیح و ملاک‌های یک انتخاب درست را برای دانشجویان بازگو کرد.

منبع :ایسنا


انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری