Skip to Content

امام جمعه یزد:


آیت الله محمدرضا ناصری گفت: امروز بازار پوشاک کشور ما در انحصار چینی‌ها و ترک هاست، باید با راه اندازی شهرک پوشاک در کشور، برند ایرانی‌ها را جهانی و بین المللی کنیم.

به گزارش يزدبانو، آیت الله محمدرضا ناصری ظهر امروز در دیدار با معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه لازمه خودکفایی در صنعت خودباوری و تقویت خلاقیت است، بیان داشت: تا خودباوری و تقویت قدرت خلاقیت در مهندسان داخلی را به فعلیت نرسانیم، به خودکفایی نخواهیم رسید.

وی افزود: عدم خودباوری در صنعت ما به شدت مشهود است و ریشه این امر در دوران تحصیل و کودکی است زیرا در سیستم آموزش و پرورش ما قدرت تفکر، تعقل و خلاقیت در کودکان تقویت نمی‌شود.

امام جمعه یزد با اشاره به این موضوع که تا دیدگاه ما تغییر نکند ما به خودباوری و خودکفایی نمی رسیم، اذعان داشت: آنچه امروز اتفاق می‌افتد این است که بسیاری از ماشین آلات ما دستگاه‌های کپی چینی است در حالی که جوانان و مهندسان ما بسیار با استعدادتر و توانمندتر هستند و توان ساخت این دستگاه‌ها را دارند.

ناصری با بیان اینکه آموزش و خلاقیت؛ کلید تحول صنعت پوشاک ایران است، اذعان داشت: کشور ما نیاز جدی و اساسی به پوشاک دارد و اگر بر اساس نیاز کشور، تولید در زمینه پوشاک آغاز شود، ۱۰ میلیون اشتغال در کشور ایجاد خواهد شد ضمن اینکه این صنعت نیاز به تسهیلات بالا، تکنولوژی خاص و حتی سرمایه گذاری ویژه ندارد و تنها با آموزش و خلاقیت می‌توان در این صنعت تحول جدی ایجاد کرد.

وی در پایان تصریح داشت: امروز بازار پوشاک کشور ما در انحصار چینی‌ها و ترک هاست، باید با راه اندازی شهرک پوشاک در کشور، برند ایرانی‌ها را جهانی و بین المللی کنیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری