Skip to Contentمدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ابرکوه گفت: طرح کانون مدرسه با شرکت هفت مدرسه در شهرستان ابرکوه آغاز شده که طی آن مطالب کتب درسی به‌طور غیرمستقیم به دانش آموزان آموزش داده می‌شود.

به گزارش یزدبانو؛زهره فلاح زاده مدیرکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز شماره یک شهرستان در گفتگو با خبرگزاری فارس، از آغاز طرح کانون مدرسه در ابرکوه خبر داد و افزود: این طرح برای دومین سال متوالی و به درخواست وزارت آموزش‌وپرورش، توسط کانون‌های پرورش فکری در سراسر کشور اجرایی می‌شود.

فلاح زاده با بیان اینکه در حال حاضر تعداد 7 مدرسه تحت پوشش طرح مذکور هستند، تصریح کرد: طرح کانون مدرسه در نظر دارد با استفاده از روش‌های آموزشی غیرمستقیم به دانش آموزان در فراگیری دروس علوم، هدیه‌های آسمانی، هنر (نقاشی و سفالگری) فارسی و نگارش، روخوانی، تعلیمات اجتماعی (تاریخ و جغرافیا) کمک کند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون دانش آموزان پایه‌های سوم و چهارم مدارس دخترانه بعثت و پرنیان و پسرانه شهدا مشمول طرح مذکور بوده و هرماه دانش آموزان یک کلاس به مدت 3 ساعت در کانون حضور یافته و مباحث درسی را با تکنیک‌های مسابقه و کاردستی می‌آموزند. ضمن اینکه ممکن است معلمان بخواهند این روش‌ها را در مدرسه ادامه دهند، حضور آنان به همراه دانش آموزان در کانون الزامی است.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز شماره یک تأکید کرد: به علت غیرمستقیم بودن آموزش‌ها در کانون که پرورش خلاقیت کودکان را به همراه دارد، مباحث درسی برای آنان تازگی داشته و هرگز خسته‌کننده نیست.

فلاح زاده یادآور شد: با توجه به اینکه آزمایش‌ها و آموزش‌ها در کانون ملموس، محسوس و مصور است و تأثیرات مثبت خود را طی سال گذشته کاملاً نشان داده است، امسال مدارس زیادی درخواست شرکت در طرح کانون مدرسه را داشتند که به علت کمبود نیرو، اعتبارات مالی و هزینه‌های سنگین، کانون پرورش فکری قادر به پذیرش تنها 3 مدرسه بود.

وی اضافه کرد: طرح کانون مدرسه یک‌ساله بوده و در خاتمه آن، نمایشگاهی از تولیدات دانش آموزان در این مرکز دایر خواهد شد.

انتهای پیام/ص

 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری