Skip to Content

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس نهم شورای اسلامی:


نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس نهم شورای اسلامی گفت: اقتدار و امنیت امروز کشور را مدیون شهدای موشکی به‌ویژه شهید تهرانی‌مقدم هستیم.

ه گزارش یزدبانو؛ «محمدصالح جوکار»، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس نهم شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزدبانو اذعان کرد: توسعه و پیشرفتی که امروز در سامانه‌های موشکی شاهد هستیم به‌واسطه کمبودی است که در 8 سال دفاع مقدس احساس شد.

وی با بیان اینکه شهید تهرانی‌مقدم و تیم همکار ایشان با تأکید بر اصل «ما می‌توانیم» تلاش کردند، خاطرنشان کرد: شهید تهرانی مقدم با مجاهدت و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر در راستای توسعه قدرت موشکی ایران کوشید و به پدر موشکی ایران لقب یافت. آن‌ها در زمان دفاع مقدس در برابر تحریم‌ها مقاومت کردند و با احساس مسئولیتی که از خود نشان دادند، درنهایت امروز موشک‌های هوشمند نقطه‌زن داریم.

جوکار با اشاره به اقدامات شگرف شهید تهرانی مقدم در زمینه صنعت موشکی اذعان کرد: تولید سوخت جامد برای سامانه‌های موشکی توسط شهید تهرانی‌مقدم برای دشمنان قابل‌باور نبود.

وی ادامه داد: تولید انبوه موشک‌ها پروژه دیگری بود که دشمن را با این واقعیت آشنا کرد که نمی‌شود با جمهوری اسلامی از طریق ابزار، تکنیک‌ها و فناوری دفاعی حمله کرد.

این مقام مسئول تحریم را عامل دستیابی به خودکفایی و روی پای خود ایستادن در صنایع مختلف عنوان کرد و گفت: ایران به خاطر تحریم‌هایی که در زمینه دفاعی و تجهیزات نظامی داشته است، اراده کرده و توانسته است به تجهیزات دفاعی خوبی دست یابد.

وی ضرورت تقویت و پابرجایی قدرت موشکی ایران را یادآور شد و تصریح کرد: موشک‌های ما عامل مهم بازدارنده در مقابل تهدیدات دشمن است.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه ترس و وحشت دشمن از توان موشکی ما دشمن را بر آن داشته تا بخواهند در زمینه موشکی مذاکره کنند، خاطرنشان کرد: اگر امروز این سامانه‌های دفاعی را نداشتیم به‌طورقطع فشارهای آن‌ها برای اینکه ما را پای میز مذاکره بکشانند بیشتر بود.

وی قدرت دفاعی را نقطه قوت و قدرت اقتدار کشورمان عنوان کرد و افزود: تجارب بسیار ارزنده کسب‌شده در دوران دفاع مقدس، تلاش، ایمان و توکل به خدایی که امروز در سازمان‌های رزمی کشور وجود دارد مصونیت بخشی به کشور، جامعه و انقلاب اسلامی را به ارمغان آورده است.

جوکار با اشاره به اینکه امروز قطعاً دست برتری در مسائل دفاعی داریم که برای دفاع از خود در مقابل تهدیدات به کار می‌بریم، اظهار کرد: دشمن به‌خوبی می‌داند که وضعیت ایران اسلامی از لحاظ سامانه‌های دفاعی به‌ویژه موشک‌هایمان به‌گونه‌ای است که اگر بخواهد اقداماتی علیه امنیت ملی ما داشته باشد، منافع آن‌ها در سطح منطقه مصونیت نخواهد داشت.

انتهای پیام/ش

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری