Skip to Content

در حاشیه تجمع اعتراض‌آمیز به بی‌حجابی/


همسر شهید سید محمدابراهیمی فرمانده تیپ الغدیر یزد گفت: امروز مرگ تدریجی حجاب را شاهد هستیم؛ با این تجمع به گوش همگان می‌رسانیم که محکم‌تر از قبل در صحنه ظاهر خواهیم شد.

 یزدبانو؛ صبح امروز جمعی از بانوان یزدی با تجمع در دفتر امام‌جمعه یزد اعتراض خود نسبت به بی‌عفتی و بی‌حجابی‌های مشاهده‌شده در شهر یزد را اعلام کردند.

خبرنگار ما در حاشیه این تجمع اعتراض‌آمیز با چند تن از بانوان دغدغه‌مند حجاب گفتگویی داشته است که در ادامه می‌خوانید:

همسر شهید سیدمحمد ابراهیمی فرمانده تیپ الغدیر یزد در این رابطه گفت: امام خمینی (ره) در زمان جنگ هنگامی‌که فشار سختی‌ها زیاد و شرایط طاقت‌فرسا می‌شد، آیه «انا لله و انا الیه راجعون» را بر زبان می‌آوردند؛ این آیه تنها برای درگذشت افراد نیامده است بلکه امروز مرگ تدریجی حجاب را در سطح جامعه شاهد و ناظر هستیم، با این تجمع می‌خواهیم به گوش همگان برسانیم که ما محکم‌تر از قبل درصحنه ظاهرشده و جلوی این‌همه بی‌بندوباری، فساد و هرج‌ومرج جامعه را خواهیم گرفت.

وی گفت: همسر من فرزند خود را ندید تا تاج عفت و حیا بر سر بانوان کشورش حفظ شود.

دیگر بانوی یزدی خاطرنشان کرد: امروز همراه با دیگر بانوان دغدغه‌مند به خاطر بی‌عفتی‌ها و بدحجابی‌هایی که در سطح شهر دارالعباده یزد شاهد آن هستیم، جمع شدیم.

وی که اصالتاً یزدی نیست، ادامه داد: در دیگر شهرها از یزد به‌عنوان شهر مؤمنان، عارفان، عالمان و افراد باشخصیت، باحیا و با عفاف و حجاب یاد می‌شد اما اخیراً در سطح شهر در پارک‌ها و اماکن عمومی شاهد بی‌حجابی‌هایی هستیم که درشان مردم ایران و یزد نیست.

این بانوی فرهنگی و باحجاب تصریح کرد: امروز در این محل جمع شده‌ایم تا بگوییم ما چادرها هستیم و تا آخر پای عفاف و حجاب ایستاده‌ایم؛ در جامعه حضور خواهیم داشت و دیگران را راهنمایی خواهیم کرد.

دیگر بانوی یزدی بابیان اینکه بی‌حجاب‌ها و مسئولانی که دغدغه عفاف و حجاب ندارند بروند و در مورد این مقوله مهم مطالعه کنند، اظهار کرد: حجاب مختص این برهه از زمان نیست بلکه در زمان‌های مختلف و در ادیان و آیین‌های الهی حجاب مطرح بوده است.

وی بابیان اینکه نباید ناآگاهانه مسائلی را که در مقابل اسلام توسط دشمنان مطرح می‌شود را بپذیریم، تصریح کرد: از مسئولان جامعه خواست در این زمینه بیشتر همفکری و هم‌اندیشی کنند.

خواهر شهید حائری که از مهریز آمده بود وی بابیان اینکه مسئولان باید در جهت رفع تمامی معضلات جامعه بکوشند و جامعه‌ای که لایق اسلام باشد را پدیدآورند، گفت: گرگ در جامعه زیاد است؛ ما والدین باید به فکر فرزند خود باشیم، وقتی برخی والدین دختران 8-9 ساله خود را بدون حجاب بیرون می‌آورند، چه انتظاری دارند که امنیت وی تامین باشد.

وی بابیان اینکه مدتی است که شهر دارالعباده از هویت اصلی خود دور شده است، خاطرنشان کرد: این مسئله دل خانواده شهدا و مؤمنان یزدی را به درد آورده است؛ از تمامی مسئولان هم در رده‌های بالا و هم در رده‌های پایین می‌خواهیم که برای این‌همه فساد، ناامنی و بی‌بندوباری تدبیری بی اندیشند.

حائری ادامه داد: یکی از کارهایی که مسئولان می‌توانند درزمینهٔ جلوگیری از بدحجابی انجام دهند، این است که بازار پوشاک را رصد کرده و نظارت جدی‌تری بر عرضه لباس داشته باشند؛ خالی بودن بازار از لباس‌های نامناسب باعث می‌شود تا افراد کمتر به دنبال این‌گونه البسه بروند.

گلشن دیگر بانوی یزدی خاطرنشان کرد: امروز در اینجا جمع شده‌ایم تا شاید صدای مادران، دختران و همسران مظلوم شهدا به گوش جامعه و مسئولان برسانیم.

وی بابیان اینکه آمده‌ایم تا تلاش کنیم حکم خدا را که زیر پا گذاشته‌اند دوباره زنده کنیم، تصریح کرد: نباید آنچه را که دشمنان هدف خود قرار داده‌اند را در جامعه اسلامی پیاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه دشمن ارزش‌های اسلامی را هدف گرفته تا درنهایت ما را به ابتذال و نابودی بکشاند، گفت: خیلی از افراد که ظاهر خوبی ندارند شاید بهتر از ما که ظاهر خوب داریم باشند؛ اما آن‌ها باید بدانند که در جامعه اسلامی بی‌حجابی و بدحجابی تبعات دارد؛ تبعاتی چون به نابودی کشاندن جوانانمان.

انتهای پیام/ش

 

 

 

 Loading the player...رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری