Skip to Content

گزارش مشروح/ پژوهشگر کشوری عفاف و حجاب در یزد مطرح کرد؛

امروزجای خالی«ترس از خدا» در جوانان با«هیجان های کاذب»پر می شود/افزایش نفوذ دشمن در زنان با شبکه ها ی اجتماعی


پژوهشگر کشوری عفاف و حجاب در جمع بانوان یزدی، پخش فبلمهای ترکیه ای در ایران را یکی از راههای گسترش بدحجابی برشمرد و با انتقاد از عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در باز گذاشتن شبکه های اجتماعی تلفن همراه، برخی پیامدهای جهانی استفاده رایگان در ایران را از جمله پرکردن جیب اسرائبل برای خرید سلاح و کشتار مسلمانان برشمرد.

به گزارش خبرنگار یزدبانو، فروغ نیلچی زاده در نشست روشنگری با محوریت ماهواره که در جمع بانوان یزدی برگزارشد گفت : امروز با گذر از عصر انفجار اطلاعات وارد یک مرحله دیگر یعنی عصر دیجیتال به صورت کاملا جدی شده ایم به نحوی که با وجود باقی بودن مرزهای جغرافیایی و سیاسی؛ مرزهای فرهنگی را درنوردیده است.

*ماهواره بیشترین آمار گسترش فحشاست
نیلچی زاده افزود : امروز دیگر حتی ماهواره آنتن نمی خواهد و با ورود نسل سوم و چهار م و پنجم  به بازار بیشترین آمار گسترش فحشا در بین مردم از این طریق خواهد بود .
وی تصریح کرد : یکسال و نیم از اعلام حرمت مراجع نسبت به "سیستم تصویری آنلاین" گذشته است با این وجود هنوز وزارت ارتباطات موضوع را جدی نگرفته است وحتی افرادی گمان می کنند داشتن نسل سه و چهار گوشی های همراه با این همه امکانات که نسبت به ماهواره از سرعت انقال بالاتری درهمه جا برخورداراست خوب است وچه اشکالی می تواند داشته باشد.

*انتقاد از ضعف کنترل و نظارت بر فضای مجازی

کارشناسی ارشد فلسفه و حکمت اسلامی با انتقاد از ضعف سیستم کنترل و نظارت برفضای مجازی خاطر نشان کرد : بخشی از این نابسامانی به زیرساختهای سیاست و برنامه ملی در این زمینه بازمی گردد یعنی نباید دسترسی نسبت به چیزی که زمینه جرم را راحت فراهم می کند اینقدر ارزان و راحت باشد .
نیلچی زاده به بخش مهم دیگر یعنی افرادی که می توانند در رفع آسیب های فضای دیجیتال تأثیر گذار باشند پرداخت و گفت : مکتب اهل بیت علیهم السلام به شما مربیان صالح قدرتی ویژه داده است که نباید آن را نادیده بگیرند و بگویند چرا افلان دولت و فلان مجلس کاری دراین زمینه نکرد بلکه لازم به یک حرکت جمعی است.
وی افزود : کسی که می خواهد اثرگذارباشد باید ازخودش شروع کند اگر یک فرد مؤمن خودش نتواند آهنگ مناسبی روی گوشی اش بگذارد و به شدت اثرپذیر باشد چگونه می تواند اثرگذار باشد .
این پژوهشگر مسائل اجتماعی،  با اشاره  به این مطلب که شاید برخی بگویند با این همه فساد مگر یک آهنگ گوشی چقدرمهم است تصریح کرد : به همین به ظاهرساده ها فکرکنیم خیلی مشکلات در آن است مگر قرآن نمی فرماید: « فمن یعمل مثقال ذرة خیرا یره و من یعمل مثقال ذرة شرا یرة» واین ذرة ها را درآخرت چه می خواهیم بکنیم؟!  وتا از خودمان شروع نکنیم چگونه به خطای مردم دقیق شویم و اگر می خواهیم خطای دیگران را ببینیم باید 10 برابرش روی خودمان کار کنیم.

 

*پس از ورود ویروس مفاسد به قلب دیگر استدلال فایده ای ندارد
نیلچی زاده دلیل مهم  موفقیت های برخی مناطق را در مقابله با ماهواره از طریق آگاه سازی مردم به خاطر باور عمیق افراد خالص دانست وخاطرنشان کرد : باید حواسمان جمع باشد که شبهات علمی وشبه علمی را می توان با استدلال رفع کرد ولی تصاویر مستهجن و فاسد را چه  بکنیم زیرا با ورود ویروس مفاسد به قلب دیگراستدلال فایده ای ندارد.
وی پیشگیری از افتادن در مسیر شبکه های فاسد را  مرحله اول  برای حفظ سلانت معنوی برشمرد و تصریح کرد : اینکه بگوییم فرزندان وجوانان ما فلان چیزی را نداشته باشند تا مصون بمانند یک  بخش کار است ولی بخش دیگر آموزش این نکته است که با وجود بودن امکانات  روز چه نبینیم  و چگونه استفاده نکنیم .
وی با طرح این پرسش که چرا با وجود اینهمه  بیان خوبی های قرآن اثرش در فرزندان ما کم است گفت : زیرا من گوینده نمی دانم  در دل مخاطب من چه می گذرد و او چه دل مشغولی هایی دارد؟  به همین دلیل ما باید بدانیم شبکه های اجتماعی چگونه کارمی کنند و چگونه اثرخود را می گذارند.

*دشمن  با رایگانی شبکه ه ی اجتماعی ضریب نفوذش را در زنان وجوانان افزایش می دهد
این کارشناسی ارشد فلسفه و حکمت اسلامی با بیان ویژگی رایگان بودن شبکه های اجتماعی تصریح کرد : آیا هر رایگان بودنی خوب است؟ دشمن درست با همین حربه میزان ضریب نفوذش را از طریق این شبکه ها در بین مردم خصوصا زنان وجوانان که دارای دل مشغولی های خاص و آزادی عمل هستند بالا برده است.

 

*ارسال یک پیام در شبکه های اجتماعی قیمت اسرائبل را بالا می برد/ کشتار مسلمانان از پیامدهای شبکه های اجتماعی

نیلچی زاده یکی ازراه های نفوذ دشمن  و بازشدن دستش در برنامه ریزی علیه ما را از همین عضویت رایگان و آسان افراد وگفتگوهای عادی و رایج آنان دانست و تآکید کرد: نقطه ضعف های ما و دغدغه های ما که به دست دشمن آمد دیگر اقتصاد مقاومتی باقی نمی ماند! خیال کردید دشمن مؤسسه خیریه بازکرده است ؟! هزینه انتقال امواج که ازجیب ما نمی رود را چه کسی تأمین می کند؟ شما با یک پیام وعکس معمولی درشبکه های وابسته به رژیم صهیونیستی  قیمت اسرائیل را در دنیا بالا می برید و دست او را برای خرید سلاح  و گذاشتن در اختیار گروه هایی چون داعش و شیطان پرستان برای کشتن مسلمانان بازمی گذارید.

 

*ترویج بی حجابی با پخش فیلمهای ترکیه ای در ایران
وی ترویج بی حجابی در کشور را برنامه ریزی شده خواند و گفت : دشمنان دیدند با ترویج روش اروپایی در سبک پوشش در فیلم های ماهواره  مردم به بی حجابی روی نمی آورند و اکثرمردم بی رغبتی به چنین فیلم هایی نشان می دهند پس سبک ترکیه ای را در فیلم ها ی خود برای ترویج  بی حجابی دنبال کردند.
این پژوهشگر مسائل عفاف و حجاب در کشور توصیه کرد: افرادی که خواهان عضویت درشبکه های اجتماعی اند دعوت کرد تا در شبکه های اجتماعی داخلی عضو شوند و از این ابزار برای ترویج فرهنگ اسلامی استفاده کنند.
نیلچی زاده با تلاوت آیه ای از قرآن در مورد هشدار نسبت به ضبط گفتار انسان اشاره کرد و گفت: در قرآن کلا حرف مفت نداریم  و به خاطر گفتن آن مؤاخذه خواهیم شد زیرا به خاطرعدم بندگی ما را ازخدا فاصله می دهد .

*راه حل اعتباد دیجیتالی
وی راه حل اعتیاد دیجیتالی افراد را استفاده خلاق و هنرمندانه ازلحظات تنهایی برشمرد وگفت : اینگونه افراد که که یکی ازنشانه های مهمشان گذشتن ازنیازهای اساسی   و مشغولیت مداوم است وحس تنهایی شان قوی است باید  برای سلامت معنوی ارتباط خود را با خود خداوند قوی کنند.
وی به آسیب گناه کردن جوانان با بهانه رفاقت با خدا و رحمت او اشاره کرد و تصریح کرد : موضوع ترس از خدا و امید داشتن در کنار هم یک مسأله مهم است که باید روی هر دو مورد کار کرد و گرنه دشمنان از خلأ ایجاد شده در این زمینه برای قالب کردن نمونه های بدلی همچون ایجاد هیجان های کاذب استفاده خواهند کرد.
کارشناس ارشد مسائل اجتماعی،  پیغمبران الهی را طبق بیان قرآن بشارت دهنده و انذار دهنده خواند و اظهار داشت : مثل همه زمانها مردم وقتی شیرینی را درزندگی خود می چشند که خوب بترسند  و مربیان صالح  باید هم خوب از خدا بترسند وهم خوب بترسانند وهم  خوب امید وارشوند وهم خوب امیدوارکنند.
نیلچی زاده،  ارائه درست ترس از خدا و امید وار بودن به او را شدنی دانست وگفت : دین را ناقص ارائه کرده ایم و مدام ازمحبت خدا گفته ایم در صورتی که خداوند دارای صفت جمال و جلال با  هم است وهر دو را باید به جوا ن ارائه کنیم .


*همراه شدن جوانان را افراد گناهکار باعث آلودگی می شود
وی با بیان این نکته که بسیاری از جوانان با افراد گناه کار همراه می شوند و ترسی ازآن ندارند تصریح کرد : باید به جوان بفهمانیم این همرا هی در صورتی که ما اثرگذاری  برای اصلاح  دوست خود نداشته باشیم حتما ما را آلوده می کند.
این کارشناس ارشد مسائل اجتماعی  اظهار کرد  : برای بهداشت اخلاقی و روانی خود باید مراقب ورودمان در شبکه های اجتماعی  مختلف و نوع استفاده از آن باشیم زیرا اگر ندانیم این اشتغال ذهنی چه آسیب هایی دارد و چگونه باید کنترل شود انسان را دچار مشکلات می کند.
نیلچی زاده  با تأکید بر نشر عمیق و جدی فرهنگ اسلامی از طریق شبکه های اجتماعی داخلی و داشتن تولیدات مناسب برای جوانان ازطریق همین فضا گفت : تذکرلسانی صحیح اثر گذار است و ا میدواریم حلقه های صالحین در مراحل بالاتر در ایجاد حلقه های متمرکز فضاهای دیجیتالی در زمینه ترویج سبک زندگی ناب محمدی حرکت کنند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری