Skip to Content

فرماندار ابرکوه:

آمار نگران كننده طلاق درابركوه/ اشتغال زنان ابركوه با مشکل مواجه است


فرماندار ابرکوه گفت: در بحث اشتغال زنان در شهرستان ابرکوه با مشکل روبرو هستیم.

به گزارش یزدبانو به نقل از  یزد رسا، سیدنبی رسولی، ظهر دوشنبه در گردهمایی مشاوران امور بانوان فرمانداریهای استان یزد در ابرکوه با اشاره به مشارکت فعال زنان ابرکوه در عرصه های مختلف اظهار داشت: میزان باسوادی زنان ۱۰ تا ۴۹ ساله ابرکوه ۹۷ درصد است.

وی افزود: در ابرکوه و در حوزه قرآنی 67 حافظ کل قرآن، بیش از ۲۰ حافظ ۲۰ جزء و تعدادی نیز حافظ ۱۰ جزء در میان زنان حضور دارند.

رسولی با ذکر آماری از وضعیت زنان ابرکوهی گفت: در این شهرستان هزار و ۲۲ زن سرپرست خانوار وجود دارد که زیر پوشش نهادهای حمایتی هستند و همچنین تعداد زنان جویای کار ثبت نام شده نیز هزار و ۲۵۲ نفر است که ۶۹۳ نفر از آنها لیسانس و ۱۷ نفر فوق لیسانس هستند که آمار جالبی نیست و نشان می دهد در زمینه اشتغالزایی برای این قشر موفق نبوده ایم که البته دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی را در این حوزه آغاز کرده است.

وی ادامه داد: تعداد زنان ورزشکار دارای بیمه ورزشی در این شهرستان هزار و ۲۰۰ نفر و تعداد تعاونی زنان نیز ۱۷ تعاونی با ۱۰۳ عضو است.

رسولی با تشریح برخی از امکانات زنان در این شهرستان از جمله سالن ورزشی اختصاصی و پارک بانوان همچنین پایگاه های سلامت اجتماعی اظهار داشت: در این شهرستان و در حیطه زنان مشکلاتی را نیز داریم که یکی از آنها شیوع بدحجابی است که حاصل حضور افراد مهاجر در این شهرستان و برخی دانشجویان غیر بومی است.

وی افزود: یکی دیگر از نگرانی ها افزایش طلاق در این شهرستان نسبت به سالهای نه چندان دور است که با توجه به غنای فرهنگی این منطقه دور از انتظار است و البته طی دو سال پیش خوشبختانه شاهد کاهش ۱۰ درصدی این آمار هستیم.

رسولی گفت: اگر چه آمار افزایش ثبت طلاق علت دیگری چون ثبت طلاق از سوی مردم شهرهای همجوار در این شهرستان نیز دارد ولی افزایش طلاق مربوط به ابرکوه بعد از کسر چنین آمارهایی نیز باعث تأسف است.

وی در مورد فعالیت کارگروه زنان در ابرکوه گفت: در این دولت تعداد جلسات برگزار شده این کارگروه با چهار سال قبل برابری می کند که با اهداف و برنامه های مشخصی کار را دنبال می کند.

رسولی ادامه داد: بنیان خانواده باید با برنامه ریزی از هرگونه آسیب به دور بماند زیرا دشمن تلاش دارد که اصالت ما را از این طریق زیر سئوال ببرد و باید تلاش کنیم که در زمینه های دینی دچار آسیبی که دشمن به دنبال آن است، نشویم.

منبع: مهر

انتهای پیام/ص

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری