Skip to Content

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد:


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد گفت: زنان ما باید در زندگی خود از سیره عملی حضرت فاطمه زهرا (س) استفاده کنند تا زندگی موفقی داشته باشند.

به گزارش یزد بانو؛ «رقیه کرمانیان» مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد پیش از ظهر امروز در جشن روز زن و در جمع بانوان شاغل در صنعت آب و برق یزد با تبریک ولادت فاطمه زهرا (س)،  اذعان کرد: سیره حضرت زهرا (س) سرمشق و الگوی بی‌بدیل برای همگان است و این الگو دربند مکان و زمان نیست.

وی ادامه داد: باید حضرت زهرا س را نه آن‌گونه که خود می‌خواهیم بلکه با توجه به تمام ابعاد وجودی ایشان بشناسیم و الگوی خود قرار دهیم.

کرمانیان با بیان اینکه جایگاه و مقام زن در اسلام تأکید فراوان شده است، خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) چه در دوران انقلاب و چه در دوران تحکیم، ارزش و مقام زن را به‌خوبی درک کردند و در جریان انقلاب کوشیدند زنان را به ارزش و جایگاه واقعی‌شان برسانند.

وی افزود: وقتی ما به الگوهای راستین اسلام نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که این بانو در تمام عرصه‌ها فعالیت داشته و سرآمد بودند. پیامبر اکرم (ص) در مورد حضرت زهرا س فرمودند «اگر فاطمه (س) نبود، هم‌کفوی برای علی (ع) وجود نداشت و اگر علی (ع) نبود، هم‌کفوی برای فاطمه (س)»؛ آیا یک چنین جنسی وقتی‌که هم‌کفو بزرگ‌ترین مرد تاریخ است، می‌تواند ناقص‌العقل باشد؟ پس قطعاً جایگاه والایی دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه سرمشق گرفتن از زندگی این بانوی والامقام سبب تحکیم بنیاد خانواده می‌شود، اذعان کرد: زنان ما باید در زندگی خود از سیره عملی حضرت فاطمه زهرا (س) استفاده کنند تا زندگی موفقی داشته باشند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه بعد از انقلاب امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب حضرت امام خامنه‌ای جایگاه زن را به‌خوبی تبیین کردند، ادامه داد: زنان باید با بهره‌گیری از الگوهایی که داریم نقش خود را در جامعه پیدا کرده و به جایگاه واقعی خود برسند.

کرمانیان با تأکید بر ضرورت حمایت زنان از یکدیگر برای تحقق مطالبه جایگاه مدیریتی خود، گفت: زنان باید در شناساندن زنان توانمند در بخش‌های مختلف تلاش کنند.

وی ادامه داد: دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد سعی در شناسایی زنان توانمند در ادارات مختلف دارد و همچنین وضعیت موجود زنان را در دست بررسی دارند تا مطالبه دولت را در استان یزد درزمینهٔ زنان تحقق بخشد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد با اشاره به اجرای طرح تاب‌آوری در استان یزد اظهار کرد: طرح‌های تاب‌آوری از سال گذشته شروع شده است تا زنان بتوانند بین وظایف خانه‌داری، همسرداری و فرزند داری و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی‌شان توازن ایجاد کنند.

کرمانیان گفت: تدوین سند ارتقاء زنان و خانواده از برجسته‌ترین برنامه‌های دفتر امور بانوان و خانواده در سال آینده است.

انتهای پیام/ش

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری