Skip to Content

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی یزد:


مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی گفت: کم و بیش دستگاه‌های فرهنگی در زمینه حجاب فعالیت کرده‌اند ولی این فعالیت‌ها کافی نیست و دولتمردان و حکومت وظیفه بزرگی بر عهده دارند.

به گزارش یزدبانو، مدیر کل تبلیغات اسلامی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا؛ با اشاره به حرکت عمومی مردم دارالعباده در اعتراض به بی حجابی و هنجارشکنی، گفت: این حرکت بی سابقه در دفتر امام جمعه دغدغه‌ای مقدس است وهمه باید اینگونه رفتار کنند و نباید در مواجهه با بعضی از منکرات در جامعه بی‌تفاوت باشیم؛ چرا که در نهج البلاغه آمده است اگر کسی منکری در جامعه ببیند و نسبت به آن بی تفاوت باشد، مرده‌ای در بین زندگان است.

حجت الاسلام سید محمد شریف حسینی کوهستانی با بیان اینکه که بی تفاوتی در منکرات جامعه از منظر آیات قرآن عملی بسیار قبیح است، اظهار داشت: اهمیت حجاب و پوشش اسلامی تا جایی است که خداوند متعال در بسیاری از سوره‌های قرآن از آن به عنوان یک ضرورت یاد می‌کند و سیمای حقیقی حجاب زمانی روشن می‌شود که زن با حجاب خویش مرد را محدود می‌کند که وی حق ندارد نظاره‌گر غیر از زن خود باشد.

تصویر مرتبط

وی با تاکید بر اینکه در موضوع حجاب همه وظیفه سنگینی بر عهده دارند، افزود: در حوزه امر به معروف ونهی از منکر از همه انتظار می‌رود معروف را ترویج و منکر را تقبیح و از آن جلوگیری کنند.

حجت الاسلام کوهستانی خاطرنشان کرد: حجاب یک موضوع فرهنگی است و باید در این راستا فرهنگ‌سازی جامع صورت گیرد و به صورت هماهنگ در عرصه‌های مختلف برنامه‌ریزی صورت گیرد تا در جهت این امر مهم فرهنگی و دینی گام‌های جدی برداشته شود تا شاهد نتایج مطلوب‌تری باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد با بیان اینکه این مسئولیت بر دوش یک سازمان و ارگان مشخصی نیست بلکه همه باید وارد میدان شوند و با همکاری و تعامل و برخورد منطقی و فرهنگی با مسئله برخورد کنند، اذعان کرد: کم و بیش دستگاه‌های فرهنگی در این راستا فعالیت کرده‌اند ولی این فعالیت‌ها کافی نیست و دولتمردان و حکومت وظیفه بزرگی بر عهده دارند؛ چرا که وظیفه آنها هماهنگ کننده دستگاه‌های فرهنگی کشور جهت مقابله با هجمه‌های دشمنان برعلیه ارزش‌های دینی است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه مسئله حجاب، به قدری آلوده مسائل سیاسی شده است، خاطر نشان کرد: متاسفانه اخیرا شاهدیم که عده ای حجاب را از منظر سیاسی نگاه می‌کنند در صورتی که این مهم امری سیاسی نیست، به عنوان مثال نباید برای اینکه جمعی را برای پیش بردن اهداف خود از دست ندهیم در موضوع حجاب کوتاهی کنیم. حجاب نباید سیاسی شود که متاسفانه این اتفاقات در حال رخ دادن است.

حسینی کوهستانی یکی از اقدامات سازمان تبلیغات در جهت فرهنگ سازی وتبیین جایگاه حجاب را برگزاری جلسات و گردهمایی درخصوص موضوع حجاب و عفاف عنوان کرد و افزود: دشمن همیشه درصدد انتقام از ماست و در جهت تخریب این موضوع ارزشمند گام‌های اساسی برداشته است.

وی با بیان اینکه بدحجابی یک بیماری بزرگی است که عصر ما را گرفتار خویش کرده است، اذعان کرد: فرهنگ سازی این اصل مهم باید از خانواده با جدال احسن شروع شود و در غیر این صورت ممکن نیست؛ چرا که ما دشمنانی داریم که همیشه درصدد تضعیف احکام دین هستند.

انتهای پیام/ز.د


 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری