Skip to Content

گزارش مشروح نماز جمعه/ نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد

افسرده خواندن یزدی ها یک بهانه و اتهام است/ مسؤولیت سنگین هیئت امنای مساجد یزد در برپایی جشنهای مذهبی


نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد همزمان با روز میلاد پیامبر(ص) در خطبه های نماز جمعه، برپایی جشن در اعیاد مذهبی و میلاد ائمه را راهی برای جلوگیری از بهانه برای اتهام افسرده خواندن یزدی ها دانست و گفت : هیأت امنای مساجد و ائمة جماعات دراین باره مسؤولیت دارند.

به گزارش خبرنگار یزدبانو، آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه های دوم این هفته شهر یزد ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفرصادق (ع) تأکید کرد : در ایام میلاد ائمة اطهارعلیهم السلام مثل ایام شهادتشان که نسبت به برگزاری مراسم عزاداری توجه خاص می شود باید  نسبت به برپایی مراسم جشم میلاد و شاد کردن دل مؤمنان هم توجه لازم صورت گیرد.*مجالس حسینی یزد سرآمد ست/ برپایی جشن از بهانه افسرده خواندن یزد جلوگیری می کند
آیت الله ناصری با اشاره به این مطلب که شهر یزد به عنوان حسینیه ایران از گذشته دور نسبت به برپایی مجالس حسینی سرآمد است خاطرنشان کرد : با برگزاری هرچه بهتر جشن های میلاد بهانه را از دست برخی افراد که می خواهند با متهم کردن مردم یزد به افسردگی اهداف خود را دنبال کنند بگیریم .


*هیئت امنای ماجد در برگزاری جشن میلاد مسؤولیت دارند
وی هیأت امنای مساجد و ائمة جماعات را دراین باره مسؤول دانست و اظهار کرد : روز و شب های ولادت باید پراز شادی و شیرینی باشد و مداحان اهل بیت با برنامه های متناسب و اشعار شنیدنی مردم را شاد کنند که آیت االه مجتهدی فرمودند : شبهای عید دست خالی خانه نروید که شیوه اولیاء خدا اینگونه بود .
ناصری افزود :  مساجد باید  با همت  و تلاش هیأت امناء  و ائمة جماعات جوانان و نوجوانان را با برپایی برنامه های شاد و شرعی به مساجد جذب کنند و آن را رونق دهند تا بهانه دست کسی نیفتد.
وی با مکمل دانستن پیامبر و امام علیهم السلام در جریان هدایت انسانها گفت : با دقت در دوران زندگی پیامبراکرم (ص) به اراده پروردگار درانتخاب ایشان برای جریان هدایت پی می بریم.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد تصریح کرد : بعثت حضرت محمد (ص) دستور و برنامه ای ازطرف خداوند برای سعادت و کمال انسانها بود و به همین خاطرایشان ازکودکی تحت مراقبت، نظارت و تربیت الهی قرار گرفتند.
آیت الله ناصری به گوشه ای ازمشاهداتامیرالمؤمنین  علی (ع)  که دربیانات این حضرت دراین مورد آمده است پرداخت و گفت : به دلیل کفالت علی (ع) ازکودکی توسط پیامبر ایشان همواره نشانه های نظارت الهی را درمورد رسول اکرم (ص) درموقعیت های مختلف می دیددند.
وی لازمه تربیت وهدایت انسان طبق دستورات الهی را تشکیل حکومت الهی دانست وگفت : پیامبرخدا باید برای پیاده کردن احکام الهی حکومت تشکیل  می دادند و خدا وند او را حاکم بر جامعه اسلامی قرار داده است که در رأس این حکومت خدا و سپس پیامبر و اولیای حق قرار دارند.
وی اساس انقلاب اسلامی ایران را برگرفته ازهمین حاکمیت الهی خواند وگفت : بر همین اساس وظیفه دولتها ی اسلامی اداره اموراعتقادی و دینی مردم است که درکنارش اقتصاد هم رشد خواهد کرد.


*سیاست بازی ها و حزب بازی ها موجب دوری از اهداف نبوی شده است
خطیب نماز جمعه شهر یزد با انتقاد از برخی سیاست بازی ها و حزب بازی ها که موجب نرسیدن به اهداف نبوی شده است تأکید کرد : رهبری هم  فرموده اند  به آنچه باید برسیم هنوز نرسیده ایم  زیرا اصل قضیه  فرهنگ و دین واخلاق و اعتقاد مردم است که سلامتی دنیا و تأمین اقتصادی را هم درپی خواهد داشت.
آیت الله ناصری حوزه های علمیه را به تفکر و برنامه ریزی دراین زمینه توصیه نمود و خاطرنشان کرد : برخی دختران وپسران ما احکام دین خود را درزمینه حدود پوشش و معاشرت و ارتباطات شرعی وغیرشرعی نمی دانند که بخشی به ضعف مراکز آموزشی در عدم بحث منطقی پیرامون این مسائل می شود .


*آموزش صحیح به جوانان موجب مصونیت جوانان در برابر دشمن است
وی آموزش صحیح را موجب مصونیت جوانان و نوجوانان در برابر ترفند های دشمنان دانست و گفت : راستی چرا در کشور ما استفاده از برخی چیزها از جمله اینترنت، موبایل، مواد آرایشی و... چند برابرکشورهای دیگر است؟! چرا فرهنگ استفاده درست نیست؟! با تأسف یک خانم فرانسوی از وضع مردم ما دراستفاده ازلوازم آرایشی و نوع  پوشش بسیار متعجب شده وگفته است برخی اینجا ازغرب بدترند ! درکشورهای اسلامی وضع حجاب اینگونه نیست که در اینجا برخی زنان دارند! باید بر فرهنگ زندگی خود و فرزندانمان نظارت و کنترل و برنامه ریزی کنیم کنیم و ببینیم پیامبر واقعا ازما چه خواسته است.


****
ناصری در خطبه اول نماز جمعه این هفته یزد با بیان اهمیت جایگاه تفکر در دین مبین اسلام گفت: استماع اخبار گوناگون موجب تأثیر وانتخاب در زندگی می شود که احتیاج به تفکر و تأمل دارد و همه ما باید درامور مختلف زندگی و انتخابهایمان فکر کنیم تا از از زیان های دنیوی واخروی درامان بمانیم.
وی با بیان این روایت که عبادتی مثل« تفکردرد آفرینش الهی نیست» خاطرنشان کرد : کسی که به عظمت و قدرت خدا فکر کند درمقابل او استبداد نمی ورزد و با تفکر درشنیده ها و تطبیق آن با کتاب الهی به درستی و نادرستی آن پی برده و فریب تبلیغ وسیاه نمایی دشمنان را نمی خورد.


*شبکه های ماهواره ای الگوهای فاسد به فرزندان می دهند
وی با اشاره به تبلیغات فریبنده دشمن در شبکه های ماهواره ای تصریح کرد : این شبکه ها با دادن الگوهای فاسد به فرزندان ما آنان را به انتخاب های نادرست سوق می دهند که البته  با آگاه سازی صحیح خود افراد ابزار فساد را ازخود دور خواهند کرد.
وی راه مصون سازی  و بهره گیری کافی  و درست فرزندان از مواهب زندگی را آموزش تفکر و عاقبت اندیشی دانست.
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری