Skip to Contentکارشناس هواشناسی استان یزد گفت: میزان بارندگی در استان یزد در سال 97 نسبت به پارسال با 7درصد افزایش روبرو بوده است.

به گزارش یزد بانو؛ «سیدعباس میرحسینی» کارشناس هواشناسی استان یزد در گفتگو با خبرنگار ما گفت: آمار میزان بارندگی ها از اول مهر هرسال و با توجه به سال زراعی محاسبه می‌شود؛ بر این اساس بارش باران در سال 96-95 میانگین استانی به میزان 52.3میلیمتر بوده است.

وی ادامه داد: همچنین بارش باران در سال 97-96 میانگین استانی به میزان 55.7میلیمتر بوده و باید میانگین بلند مدت استان به میزان 88میلی متر بوده باشد.

میرحسینی با بیان اینکه میزان بارندگی در استان یزد در سال 97 نسبت به پارسال با 7درصد افزایش روبرو بوده است، تصریح کرد: میزان بارندگی در سال جاری نسبت به بلند مدت با 37درصد کاهش روبرو بوده است.

وی در رابطه با میزان بارندگی‌های اخیر خاطرنشان کرد: طی 24 ساعت گذشته بیشترین بارش باران از مزرعه نو به میزان 14 میلی‌متر گزارش شده است.

کارشناس هواشناسی استان یزد ادامه داد: از فرودگاه یزد بارندگی به میزان 1.1میلی‌متر، تنگ چنار  7 میلی‌متر، منشاد 4میلی متر، عقدا 10.4 میلی‌متر، توده دهبالا 8 میلی‌متر، رباط پشت بادام 7.5 میلی‌متر، کوشک 2.4 میلی‌متر، فخرآباد 11 میلی‌متر، آسفیج 5.5 میلی‌متر، گاریزات 0.1 میلی‌متر، طزرجان 10 میلی‌متر و ندوشن به میزان 0.4 میلی‌متر گزارش شده است.

وی با اشاره به وزش باد شدید در استان یزد اذعان کرد: امیدواریم موج ناپایداری که از دیروز استان ما را در بر گرفته است، تا اواخر فردا در استان فعال باشد و بتوانیم از برکات این موج بهره مند شویم.

کارشناس هواشناسی استان یزد خاطر نشان کرد: امروز در گرمترین ساعات دمای شهر یزد از 22 درجه فراتر  نخواهد رفت و انتظار داریم امشب هم در خنک ترین ساعات دمای شهر یزد به 14 درجه سانتی گراد بالای صفر برسد.

وی افزود: برای فردای صبح دمای 12 درجه سانتیگراد را پیش بینی کرده ایم که برای این موقع از سال برای استان یزد دمای خوبی است؛ این خنکی هوا را تا صبح شنبه خواهیم داشت.

میرحسینی با اشاره به اینکه در روزهای اخیر وزش باد شدید و گرد و خاک را هم انتظار داریم، گفت: چون ناپایداری های بهاری با وزش باد شدید همراه است حتما باغداران و گلخانه داران اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.

انتهای پیام/ش

 
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری