Skip to Content

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان استان یزد خبر داد

افزایش 15 درصدی نرخ کرایه سرویس مدارس استان یزد


ابراهیم پیمان‌فر گفت: نرخ کرایه سرویس مدارس یزد برای سال تحصیلی جدید به طور میانگین نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است.

به گزارش یزدبانو، ابراهیم پیمان‌فر در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با بیان اینکه نرخ سرویس مدارس یزد برای سال تحصیلی جدید به طور میانگین نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است، گفت: براساس دستورالعمل اجرایی حمل و نقل دانش آموزان مصوب سال 97، نرخ ایاب و ذهاب دانش آموزان باید هر سال توسط کارگروه ماده 18 بررسی و به شورای شهر پیشنهاد داده شود.

وی ادامه داد: طبق ماده 3 دستورالعمل اجرایی، کارگروه ماده 18 متشکل از سه عضو اصلی نماینده اداره آموزش و پرورش شهر یزد، نماینده والدین عضو انجمن اولیا و مربیان، نماینده شهرداری و برحسسب مورد نماینده بخشداری (در مناطقی که شورای شهر وجود ندارد) است و و در این کارگروه نماینده مدیران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، مدیران مدارس، نماینده موسسات حمل و نقل، پلیس راهور ناجا، استانداری، فرمانداری و دهیاری نیز حضور دارند که پس از پیشنهاد نرخ سرویس از سوی این کارگروه به شورای شهر، شورای هر شهر پس از بررسی این نرخ را در صحت علنی تصویب و ابلاغ می‌کند.

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرروش استان یزد عنوان کرد: امسال شرایط خاصی داشتیم و مطابق تبصره 2 بند 12 قرارداد که ضمیمه بخشنامه کارگروه استانی به ریاست معاون هماهنگی امورعمرانی است، پرداخت هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان باید براساس روزها و ساعت‌هایی که آموزش و پرورش تعیین می‌کند و راننده خودرو دانش آموز را جابه جا کرده است پرداخت شود.

پیمان فر با بیان اینکه هیچ گونه بخشنامه و ضوابطی در خصوص نحوه جابه جایی دانش آموزان توسط سرویس مدارس به آموزش و پرورش ابلاغ نشده است، ادامه داد: در خصوص فاصله گذاری اجتماعی و تعداد دانش آموزان در سرویس‌های مدارس این اختیار به عهده شورای انجمن اولیا و مربیان و به اصطلاح کارگروه ماده 18 مدرسه گذاشتیم که جلسه‌ای با حضور موسسه طرف قرارداد، راننده، رئیس انجمن مدرسه، نماینده والدینی که فرزندانشان از سرویس استفاده می‌کنند برگزار و در این خصوص تصمیم‌گیری کنند.

وی تاکید کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمام خودروها اعم از سواری و مینی بوس باید قبل و بعد از ارائه خدمت انجام گیرد و حتما ضدعفونی شوند و نظارت این کار بر عهده مدیر مدرسه و رئیس انجمن مدرسه گذاشته شده است.

پیمان‌فر گفت: از سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری تقاضا داریم بازرسان آن طبق وظیفه‌ای که دارند همانند قبل با نهایت همکاری و تعامل حتما بر بحث ایاب و ذهاب دانش آموزان نظارت کنند و بر خودروها و ضدعفونی آنها نظارت داشته باشند همچنین پلیس راهور نیز مطابق آئین نامه اجرایی بر نحوه حمل و نقل دانش آموزان نظارت کنند.

 انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری