Skip to Content

رئیس اتحادیه لبنیات یزد:


رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات یزد از افزایش 10 تا 15 درصدی قیمت محصولات لبنی در این استان خبر داد.

به گزارش یزدبانو؛ سید ضیاء فروزانی در گفتگو با یزدرسا، با اعلام این خبر گفت: هنوز قیمت لبنیات، ثابت و قطعی نشده است و امکان تغییر قیمت وجود دارد.

وی بابیان اینکه هر کیلو شیر خام به قیمت 1750 تومان از دامدار خریداری می‌شود، اذعان داشت: علت اصلی افزایش قیمت لبنیات، گران شدن نهاده‌های دامی مانند ذرت، سویا، جو و یونجه است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات یزد با اشاره به گران شدن قیمت لبنیات از سوی کارخانه‌ها لبنی نیز گفت: پس از تقاضای کارخانه‌داران مبنی برافزایش قیمت محصولات لبنی مجوز افزایش 10 درصدی قیمت از سوی دولت اعلام شد؛ اما در عمل این افزایش قیمت بیشتر شده است.

فروزانی تصریح کرد: هنوز قیمت قطعی لبنیات اعلام‌نشده و پس از قطعی شدن افزایش‌ها، قیمت نهایی لبنیات به مردم اعلام خواهد شد. در حال حاضر، مغازه‌دار باید فاکتور بگیرد و در مغازه 10 تا 12 درصد طبق فاکتور آن را حساب و محصولات لبنی را به مردم عرضه کنند.

رئیس اتحادیه لبنیات یزد بابیان اینکه حدود یک سال و نیم است افزایش قیمتی در لبنیات نداشته‌ایم، گفت: باوجود افزایش 50 تا 60 درصدی مواد پتروشیمی و نهاده‌های تولید، دامداران و صنایع لبنی برای تأمین هزینه‌های خود، چاره دیگری جز افزایش قیمت محصولات خود ندارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: افزایش بیش از 15 درصدی قیمت غیرقانونی است و شهروندان در صورت مشاهده گران‌فروشی می‌توانند آن را گزارش کنند.

انتهای پیام/م*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری