Skip to Contentیک سازمان دولتی آمریکایی در تازه‌ترین گزارش خود از افزایش هفت درصدی مرگ‌های ناشی از استفاده بیش از حد مواد مخدر در سال ۲۰۱۷ و افزایش دو برابری نسبت به دهه گذشته میلادی در این کشور خبر داد.

به گزارش یزدبانو به نقل از آنا؛ بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا بیش از ۷۲ هزار آمریکایی براثر استفاده بیش‌ازحد داروهای افیونی در سال ۲۰۱۷ جان خود را ازدست‌داده‌اند که این میزان تقریباً هفت درصد بیشتر از آمار سال ۲۰۱۶ میلادی بوده است. طبق اعلام این مرکز، میزان مرگ‌ومیرها که شامل ۵۰ ایالت آمریکا و منطقه کلمبیا است، حاکی از افزایش دو برابری نسبت به دهه گذشته میلادی است.

نویسندگان این گزارش همچنین عنوان کردند که این آمار اولیه ممکن است بسیار کمتر از میزان واقعی باشد چراکه تحقیقات در برخی از ایالت‌ها هنوز به اتمام نرسیده است. این گزارش می‌افزاید داروهای شبه افیونی که شامل مسکن‌های تجویزی می‌شود به همراه هروئین و دیگر داروهای ترکیبی شبه افیونی غیرمجاز، ۴۹ هزار مورد مرگ ناشی از استفاده بیش‌ازحد از داروهای افیونی را به خود اختصاص داده‌اند.

بررسی نتایج مقدماتی این گزارش نشان می‌دهد که از میزان کلی مرگ‌های ناشی از انواع داروهای افیونی از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۷ میلادی حدود چهار برابر شده است.

انتهای پیام/3857
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری