Skip to Content

امام جمعه یزد:


امام‌جمعه یزد با اشاره به نقش خبرنگاران در بالا بردن قدرت عقلانی و تحلیلگری جامعه گفت: یکی از راه‌های در امان ماندن از آسیب‌های فضای مجازی بالا بردن رشد عقلانی در جامعه است.

به گزارش یزدبانو؛ ظهر امروز امام‌جمعه یزد در مراسم تجلیل از خبرنگاران گفت: خبرنگاران علاوه بر آنکه پل ارتباطی میان مردم و مسئولان هستند، نقش هدایت‌گری، آگاهی دهی و اطلاع‌رسانی را در جامعه ایفا می‌کنند.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزد بابیان اینکه خبرنگار می‌تواند افکار و عقاید افراد یک جامعه را متحول کند، ادامه داد: این تحول می‌تواند جامعه را به‌سوی رشد و کمال سوق دهد و هم می‌تواند آن را با تشویش اذهان به عقب بازگرداند.

وی بابیان اینکه خداوند در قرآن کریم به چیزهای بزرگ قسم خورده است و یکی از آن‌ها قسم خوردن به قلم و آنچه می‌نویسد هست، تصریح کرد: قسم خوردن خداوند به این دو نشان از اهمیت خاص آن دارد؛ قلم و آنچه می‌نویسد هر دو تحول‌آفرین است.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد بابیان اینکه وظیفه خبرنگار واقعی است که جامعه را به سمت پیشرفت سوق دهد، اذعان کرد: بسیاری از تصمیم‌گیری‌های کلان بر اساس اطلاعاتی است که خبرنگاران در رسانه‌ها منتشر می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی به دلیل نداشتن ذهن تحلیلگر تحت تأثیر مستقیم شنیده‌ها و دیده‌ها هستند و در این راستا عملکردشان بر اساس تحلیل و تفکر درستی نخواهد بود، اظهار کرد: برنگاران این وظیفه را بر عهده دارند که با ارائه تحلیل و تفکر درست از هر مسئله‌ای جامعه را آگاه کرده و فلسفه آن را برای افراد بشکافد.

ناصری یزدی زنده کردن عقل فعال در جامعه را یکی از وظایف خبرنگاران عنوان کرد و افزود: آن‌ها باید تحلیلگری جامعه را نسبت به مسائل فعال کرده تا افراد جامعه بتوانند حق و باطل را از یکدیگر تشخیص دهند؛ آن موقع است که جامعه سالمی خواهیم داشت.

امام‌جمعه یزد یکی از راه‌های در امان ماندن افراد از آسیب‌های فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بالا بردن رشد عقلانی و افزایش قدرت تشخیص خوب و بد در آن‌ها دانست و گفت: ذهن تحلیل‌گر هر چه را که می‌بیند را به فکر، عقل و منطق ارجاع می‌دهد و به‌راحتی آن را نمی‌پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: طلاب، اساتید دانشگاه، خبرنگاران و فعالان رسانه، پدر و مادرها و آموزش‌وپرورش باید مردم را حقیقت‌یاب بار بیاورند تا بتوانیم جامعه را در برابر تهاجم فرهنگی محافظت کنیم.

ناصری یزدی بابیان اینکه یکی از عملیات روانی که دشمن پیش از انقلاب اسلامی انجام داد، گرفتن باور و اعتمادبه‌نفس از جوانان ما بود، تصریح کرد: امام خمینی (ره) این روحیه را با انقلاب اسلامی به جامعه بازگرداند اما هنوز راه زیادی تا رسیدن به باور و اعتمادبه‌نفس واقعی داریم؛ خبرنگاران باور «ما می‌توانیم» در جامعه تقویت کنند.

وی ادامه داد: در زمینه‌های مختلف پیشرفت نباید منتظر دیگران باشیم؛ نمی‌گوییم از علم و تجربه دیگران استفاده نکنیم؛ باید با استفاده از علم دیگران خود نیز تولید علم داشته باشیم؛ اینکه آن‌ها بخواهند فکر و فنّاوری خود را به ما بدهند از رشد ما جلوگیری خواهند کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد بابیان اینکه استعداد جوانان کشورهای توسعه‌یافته از استعداد جوانان کشور ما بالاتر نیست؛ بلکه آن‌ها به توانمندی خود اعتقاد دارند، گفت: با تربیت صحیح فرزندان و پرورش روحیه دلسوزی و عشق به ایران اسلامی در آن‌ها ایمان، دین و هویت را به آنان ببخشیم تا وضعیت به‌گونه‌ای نباشد که فرار مغزها را شاهد باشیم

انتهای پیام/ش
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری