Skip to Content

شرافت خبر داد

آغاز فعالیت اولین خودروی اطلاع رسانی گردشگری کشور در یزد/یزد روزانه ظرفیت اسکان 84هزار مسافر را داراست


مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد از آغاز فعالیت نخستین خودروی اطلاع رسانی گردشگری کشور در یزد خبر داد.

 به گزارش یزدبانو به نقل از  یزد رسا، مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد از آغاز فعالیت نخستین خودروی اطلاع رسانی گردشگری کشور در یزد خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی شرافت، ظهر پنجشنبه در حاشیه بازدید از ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان یزد از آغاز فعالیت نخستین خودروی اطلاع رسانی گردشگری کشور در آستانه نوروز ۹۴ در یزد خبر داد.

 

وی بیان کرد: این خودروی اطلاع رسانی با ارائه بسته های سفر شامل نقشه، بروشور، سی دی و کتاب در خصوص معرفی یزد و جاذبه های گردشگری در خدمت هم میهنان و مسافران نوروزی یزد است که با توجه به سیار بودن، مکانهای بیشتری را پوشش می دهد و دسترسی به بسته های سفر با سهولت بیشتری برای مسافران همراه خواهد بود.

 

شرافت خاطرنشان کرد: هم اکنون در سطح شهر یزد ۱۰ مرکز اطلاع رسانی برای ارائه خدمات و راهنمایی مسافران فعال هستند.

 

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی همچنین با اشاره به بازدید خود از مجموعه امیرچقماق، مدرسه ضیائیه، ستاد اسکان و ... اظهار داشت: کلیه بناها و اماکن تاریخی و گردشگرپذیر یزد آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی هستند.

 

وی خاطرنشان کرد: شهر یزد با داشتن بناهای تاریخی ـ فرهنگی همچنین بافت تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی، هر ساله پذیرای گردشگران و مسافران زیادی است که برای آشنایی بیشتر با فرهنگ و پیشینه تاریخی کشورمان ایران به این شهر تاریخی سفر می کنند.

 

شرافت عنوان کرد: هم اکنون ۱۵ ستاد اسکان آموزش و پرورش با روزانه ظرفیت اسکان ۲۵ نفر در هر مورد و ۱۳ کمپ موقت از سوی شهرداریها با ظرفیت روزانه هشت هزار و ۵۰۰ فعال شده اند و ۱۰ کیوسک اطلاع رسانی در سطح استان آمادگی لازم برای راهنمایی به مسافران نوروزی را دارند.

 

 

 

یزد روزانه ظرفیت اسکان بالغ بر 84هزار مسافر را داراست
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: در سراسر استان یزد تمهیدات لازم برای اسکان بالغ بر 84هزار مسافر و گردشگر اندیشیده شده است.

 

محمدمهدی شرافت امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد اظهار داشت: برای اسکان مسافران نوروزی از ظرفیت هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، هتل‌ آپارتمان‌ها، مدارس و ... استفاده شده و در مجموع با استفاده از همه این ظرفیت‌ها در یزد روزانه امکان اسکان 84هزار و 220 نفر وجود دارد.

 

وی عنوان کرد: 800 مهمانپذیر، 120 هتل آپارتمان، 3هزار و 854 کلاس درس و همه هتل‌ها و کمپ‌های گردشگری آماده میزبانی و اسکان مهمانان نوروزی هستند.

 

شرافت همچنین عنوان کرد: به منظور راهنمایی مسافران نوروزی در میادین اصلی و ورودی‌های استان، ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی مستقر شده و بیش از 60هزار نقشه بافت تاریخی و 30هزار ویژه‌نامه گردشگری نیز چاپ و منتشر شده است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد همچنین از آغاز فعالیت نخستین خودروی اطلاع‌رسانی گردشگری کشور در یزد خبر داد و عنوان کرد: این خودرو برای نخستین بار فعالیت خود را در سطح کشور در استان یزد آغاز کرده است.

 

شرافت یادآور شد: این خودرو با ارائه بسته‌های سفر شامل نقشه، بروشور، سی‌دی و کتاب در زمینه معرفی یزد و جاذبه‌های گردشگری، به مهمانان و مسافران نوروزی خدمات ارائه می‌کند.

 

وی خاطرنشان کرد: به علت سیار بودن این خودرو به عنوان یک مرکز اطلاع‌رسانی، بسته‌های سفر با سهولت بیشتری در اختیار مسافران قرار خواهد گرفت و این خودرو می‌تواند کمک بسیاری به مسافران نا‌آشنا به قسمت‌های مختلف شهر داشته باشد.

 

شرافت ادامه داد: در حال حاضر علاوه بر استقرار راهنمایان گردشگری در اماکن مهم تاریخی، 10 مرکز اطلاع‌رسانی نیز برای ارائه خدمات و راهنمایی مسافران در نقاط مختلف سطح شهر از جمله مبادی ورودی و محل‌های پرتردد مسافران نظیر مجموعه امیرچخماق و خیابان فهادان مستقر شده‌اند.

 

مدیرکل میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به اینکه بازدیدهای متعددی از اماکن تاریخی و فرهنگی یزد صورت گرفته است،‌ عنوان کرد: از مجموعه امیرچخماق، مدرسه ضیائیه، مسجد جامع و ... همچنین از محل ستاد اسکان مسافران نوروزی بازدید شده و خوشبختانه شاهد آمادگی لازم در کلیه اماکن و بناهای تاریخی و گردشگرپذیر یزد از مهمانان نوروزی بوده‌ایم.

 

شرافت با بیان اینکه یزد سال گذشته به عنوان دومین شهر گردشگرپذیر کشور شناخته شد، بیان کرد: سالانه علاوه برگردشگران داخلی، تعداد زیادی از گردشگران خارجی نیز برای بازدید از یزد و جاذبه‌های دیدنی آن به این استان سفر می‌کنند.

 

وی با اشاره به وجود بیش از 6هزار و 500 اثر تاریخی و جاذبه طبیعی در استان یزد عنوان کرد: حتی روستاهای استان یزد نیز در بسیاری از موارد دارای اثر و جاذبه طبیعی هستند و تعداد زیادی از گردشگران را به سمت خود جذب می‌کنند.

 

شرافت با بیان اینکه در مجموع یزد از چند روز پیش آمادگی کامل برای میزبانی از مسافران نوروزی را داراست، عنوان کرد: کلیه هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، هتل آپارتمان‌ها، مدارس، کمپ‌های موقت شهرداری برای اسکان مسافران نوروزی آماده هستند و کلیه مقدمات برای بازدید مسافران نوروزی از فضاها و اماکن تاریخی و طبیعی نیز مهیا شده ضمن اینکه مسائل و نیازهای بهداشتی نیز در سطح پیش‌بینی شده است.

 

مدیرکل میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری استان یزد یادآور شد: جاده‌های استان و مراکز بین‌راهی نیز با همکاری پلیس و کمیته حمل و نقل ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در آمادگی کامل به سر می‌برند.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری