Skip to Content

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد خبر داد:


معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد از آغاز ثبت‌نام اینترنتی مراسم معنوی اعتکاف از امروز در شهرستان یزد خبر داد

یزدبانو ؛ اعتکاف سابقه‌ای دیرینه در اسلام دارد؛ چنانچه قبل از اسلام در ادیان دیگر نیز مراسم اعتکاف صورت می‌گرفته و همچنین در اسلام به این مهم توجه ویژه‌ای شده است؛ لذا خوشبختانه این آیین معنوی در نظام جمهوری اسلامی ایران به اوج خود رسیده و در بین مردم نهادینه‌شده است؛ چنانچه در سال‌های اخیر اهتمام مردم به این فریضه مقدس افزایش یافته است. امسال نیز مانند سال‌های قبل این مراسم معنوی در استان یزد برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدبانو با بیان اینکه ثبت‌نام مراسم معنوی اعتکاف به‌صورت اینترنتی از امروز در شهرستان یزد آغاز شده است، گفت: تقارن تعطیلات انتها و ابتدای سال با زمان برگزاری مراسم معنوی اعتکاف فرصت خوبی را جهت حضور علاقه‌مندان به شرکت در این مراسم معنوی فراهم کرده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی کارگر با اشاره به نحوه ثبت‌نام در مراسم معنوی اعتکاف در شهرستان یزد تصریح کرد: علاقه‌مندان به شرکت در مراسم معنوی اعتکاف از 8 صبح امروز 15 اسفند لغایت ساعت 12 شب 24 اسفندماه می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت تبیان یزد به نشانی tebyanyazd.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

وی با تأکید بر اینکه ثبت‌نام در مراسم اعتکاف برای شهرستان یزد تنها به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: در شهرستان یزد اعتکاف خواهران در بیش از 20 مسجد و اعتکاف برادران تنها در مسجد ملااسماعیل برگزار خواهد شد؛ اسامی این مساجد به همراه ظرفیت آن بر روی سایت قرار گرفته است.

کارگر با بیان اینکه با برنامه‌ریزهای صورت گرفته هزینه ثبت‌نام اعتکاف در سال جاری، برای هر نفر مبلغ 95 هزار تومان در نظر گرفته‌شده است، اذعان کرد: لازم است ثبت‌نام کنندگان فرم ثبت‌نام را به‌صورت کامل پر کنند؛ شرکت‌کنندگان در این مراسم معنوی پس از تکمیل فرم ثبت‌نام هزینه ثبت‌نام را به‌صورت اینترنتی پرداخت کرده و کد رهگیری دریافت می‌کنند.

این مقام مسئول در رابطه با نحوه ثبت‌نام جهت حضور در این مراسم معنوی در سایر شهرستان‌های استان گفت: با توجه به زیرساخت‌های موجود در برخی شهرستان‌ها ثبت‌نام به‌صورت اینترنتی و در برخی شهرستان‌ها به‌صورت حضوری انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته آیین اعتکاف در 160 مسجد استان یزد برگزار شد، اذعان کرد: تمامی مساجدی که سال گذشته آیین اعتکاف را برگزار کرده بودند امسال نیز برای برگزاری این مراسم اعلام آمادگی کرده‌اند؛ اگر استقبال و ثبت‌نام گسترده انجام گیرد، در این مساجد نیز مراسم اعتکاف برگزار خواهد شد.

کارگر گفت: سال گذشته درمجموع بیش از 21 هزار نفر در مراسم معنوی اعتکاف استان یزد ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۷۰ درصد را خواهران و ۳۰ درصد را برادران تشکیل داده بودند.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد تصریح کرد: پاسخ به سؤالات شرعی، برگزاری دعا، نیایش، نماز جماعت، درس‌هایی از نهج‌البلاغه و حلقه‌های معرفتی ازجمله برنامه‌های مراسم اعتکاف است.

وی با اشاره به اینکه هرساله درصد خوبی از جمعیت معتکفان استان یزد را جوانان و نوجوانان تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: امسال نیز پیش‌بینی می‌کنیم: با توجه به مصادف شدن ایام اعتکاف با تعطیلات ایام نوروز استقبال خوبی از اعتکاف صورت گیرد.

انتهای پیام/3857

 




رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری