Skip to Content

(3)دهه فجر93/ دبیر ستاد دهه فجر استان یزد در یک گفتگوی تفصیلی


دبیر ستاد دهه فجر استان یزد از اعلام نهایی عناوین روزهای ایام الله دهه فجر سال جاری خبر داد و گفت : اولین نشست استانی سی وششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل می شود.

سعید زارع در گفتگو با خبرنگار یزدبانو با اشاره به نامگذاری سال 1393  از سوی مقام معظم رهبری به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اظهار داشت : با توجه به تعیین سیاست‌ها، رویکردها، خط‌ مشی‌ها و اصول حاکم بر بـرنامه‌های آیـیـن بزرگداشت عـیــد انـقـلاب؛ شعار اصلی و محوری دهه فجر امسال در سطح کشور« پیشرفت و عدالت در پرتو اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» انتخاب شده است.
وی افزود: 12 بهمن سالروز ورود بنیانگذار جمهوری اسلامی به ایران و اولین روز از دهه فجر با عنوان « انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره)، ولایت فقیه و رهبری» نامگذاری شده است.
جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد افزود : 13 و 14 بهمن به ترتییب با عناوین « انقلاب اسلامی، مردم‌سالاری دینی، مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی» و « انقلاب اسلامی، جوانان، هویت ملی، علم و فناوری » نام گرفته است.
زارع، عنوان 15 بهمن و  چهارمین روز از دهه فجر  را « انقلاب اسلامی، استحکام خانواده، زنان و سبک زندگی ایرانی – اسلامی» عنوان کرد و افزود : 16 بهمن و ششمین روز از این ایام با عنوان « انقلاب اسلامی، ایمان، جهاد و شهادت » نامگذاری شده است.
وی دیگر عناوین روزهای دهه فجر را از 17 تا 22 بهمن به ترتیب « انقلاب اسلامی، ببیداری اسلامی، عدا لت‌گستری و حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) » ، « انقلاب اسلامی، توسعه فرهنگی، عدالت و تمدن اسلامی »، « انقلاب اسلامی، اقتدار ملی، استکبار‌ستیزی و مقابله با افراط ‌گرایی و تروریسم » ، « انقلاب اسلامی، خودباوری، جامعه دینی و حاکمیت ارزش‌های اسلامی »، « انقلاب اسلامی، خودباوری، جامعه دینی و حاکمیت ارزش‌های اسلامی» ، « انقلاب اسلامی، اتحاد و عزم ملی، وحدت و انسجام امت اسلامی» و « انقلاب اسلامی، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی » برشمرد.
جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد گفت : چهارشنبه اولین نشست استانی دهه فجر به میزبانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که مسؤولیت ستاد بزرگداشت دهه فجر را بر عهده دارد تشکیل می شود.

زارع تصریح کرد : اعضای مجمع شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که مسؤولیت هماهنگی و برنامه ریزی سایر مناسبت های ملی و مذهبی را در طول سال بر عهده دارند به عنوان مسؤولین کمیته های ستاد دهه فجر در نشست فردا حضور می یابند و مسؤولین کمیته ها معرفی می شوند و تا کنون یکی از کمیته ها (ایثارگران) به صورت خود جوش نشستی را برای برنامه ریزی دهه فجر تشکیل داده است.
وی افزود : هم اکنون شورای هماهنگی به صورت همزمان مسؤولیت برنامه ریزی و هماهنگی برنامه های حماسه 9 دی را عهده دار است و تا کنون جلساتی در این زمبنه تشکیل شده است.

*حضور چشمگیر بانوان یزدی در برنامه های دهه فجر

دبیر ستاد دهه فجر استان یزد اضافه کرد : هر سال در سطح استان یزد علاوه بر ستاد استانی تمام کمیته های 20 گانه مسؤولیت تشکیل کمیته های شهرستانی هستند و در هر شهرستان و بخش هم کمیته های متمرکزی برای هماهنگی برنامه ها در هر شهرستان و هر بخش تشکیل می شود.
زارع تصریح کرد : هر سال بیش از 4000 برنامه در سطح استان یزد در طول دهه فجر برگزار می شود که اوج این مراسم برگزاری راهپیمایی باشکوه 22 بهمن خواهد بود که یک حماسه سیاسی در سطح کشور محسوب می شود.
وی در پاسخ به سؤال یزدبانو که برای بانوان یزدی چه برنامه هایی در نظر گرفته شده است اظهار داشت : هر سال یکی از کمیته های ستاد استانی و شهرستانی به بانوان اختصاص دارد که مسؤولیت ان بر عهده مدیر کل امور بانوان استان است که صدها برنامه فرهنگی را در طول استان هماهنگی و اعلام می کند و یکی از کمیته های تأثیر گذار در دهه فجر به شمار می رود.
وی تصریح کرد : در بسیاری از برنامه های سایر کمیته ها  از جمله فرهنگی، مساجد، دانش آموزی، دانشجویی و... حضور بانوان چشمگیر بوده است.

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری