Skip to Content

گزارش یزدبانو/دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر یزد:

اعتیاد زنان مساوی با فروپاشی خانواده است/10درصد زنان یزد گرفتار آسیب مواد مخدر


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر یزد گفت : کمپ ویژه بانوان در یزد تا به حال قریب به 500 نفر پذیرش داشته است و 10 درصد زنان یزد گرفتار مصرف مواد مخدر هستند.

 

به گزارش خبرنگار یزدبانو، بمانعلی روستایی درهمایش نقش مشارکت اجتماعی درکاهش مصرف مواد مخدرو روان گردان ها که درسالن هلال احمر یزد و با حضورمسئولین و نمایندگانی از آموزش و پرورش، بهزیستی، بسیج،  کانون مساجد و..  برگزار شد گفت : امروز جامعه  و خانواده ها به طور جدی درگیرمواد مخدرو روان گردان ها هستند.

روستایی به رواج سرسام آور شیشه در کشوراشاره کرد و اظهار داشت : جامعه آماری، آمار 28 درصدی معتادین به شیشه را نشان می دهد و ماده ای که  با وجود اثرات مخرب اجتماعی همچون قتل، خودکشی، تجاوز و...تهیه و دسترسی به آن راحت است .
وی با بیان اینکه برخورد سلبی و قهری با مسأله مواد مخدر یک بعد مبارزه با این ماده ویرانگراست تصریح کرد: با توجه به گسترش میزان مصرف مواد مخدر و گرایش فزاینده افراد با سنین مختلف به آن خصوصا پایین آمدن سن مصرف مواد به زیر 15 سال  با وجود مبارزات پیگیر دستگاههای مختلف؛ اهمیت نقش مشارکتهای اجتماعی در مقابله با آسیب های مواد مخدر بیش از پیش احساس می شود.*مبارزه با مواد مخدر با یک خلأ اجتماعی روبروست
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر یزد افزود : سن شیوع مصرف مواد مخدر به 15 تا 37 سال رسیده است یعنی بخشی از نیروی فعال جامعه درگیر مستقیم این معضل شده است که در این بین خلأ اجتماعی نکردن بحث مبارزه با مواد مخدر آشکار است .
روستایی با اظهار تأسف نسبت به شیوع اعتیاد در زنان جامعه اظهارکرد : کمپ ویژه بانوان دریزد تا به حال 400 تا 500 نفر پذیرش داشته است و 10 درصد زنان یزد هم گرفتار مصرف مواد مخدر هستند؛ وقتی زن یک خانواده به اعتیاد کشیده شود عملا خانواده رو به فروپاشی می رود.
وی خاطرنشان کرد : در روند مبارزه با مواد مخدر دولت به عنوان یک متولی فرهنگی باید به وظایف خود به درستی عمل کند و درزمینه اطلاع رسانی دراین مورد کم کاری شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر یزد با  برشمردن سیاست های کلان ابلاغی از سال 89 در مورد مبارزه با مواد مخدر از سوی رهبری تصریح کرد : هم در قانون در مورد مبارزه با مواد مخدر بندها  و قوانین ویژه موجود است و هم اینکه رهبری به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور تأکید و فرامینشان از نظر شرعی تکلیف آوراست  و با این اوصاف تا به حال چقدر در این زمینه کارکرده ایم؟


روستایی پیرامون کمپ های درمانی اعتیاد دریزد گفت : امروز خانواده ها دراستان با اعتیاد درگیرند به نحوی که 19 کمپ درمانی خصوصی (غیردارویی) و 103 کلینیک درمانی پزشکان با 20000 مراجع درحال ارائه خدمت به داوطلبین هستند.
وی با بیان اینکه با وجود خدماتی که به معتادین ارائه می شود هنوز جای کار با روشهای درمانی نوین وعلمی ترضروری است خاطر نشان کرد : در بند 10 سیاست های ابلاغی بحث مطالعات و  پژوهش را داریم که با مراجعه با سایت سازمان 250  اولویت پژوهشی در زمینه مواد مخدر داریم که اعلام شده است که با حمایت ستاد نیاز به کاربردی شدن دارد.انتهای پیام/ص

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری