Skip to Content

به‌مناسبت هفته بسیج مطرح می‌شود؛


برای مردم پذیرفتنی نیست فلان رئیس و مدیرکل در سخن از ولی‌نعمت بودن مردم سخن بگویند اما در مقام عمل هم و غمش بازی‌های سیاسی باشد.

به گزارش یزدبانو به نقل از یزدرسا؛ استان یزد را «دارالعباده» نامیده‌اند؛ محل عبادت و مأمن انسان‌های پرهیزگار؛ اسمی بامسمّا و وصفی پرافتخار برای این دیار. از دیرباز نام یزد تداعی‌کننده دیانت و نجابت و ذکاوت بوده است. سختکوشی و تعهد و صداقت، اوصافی برازنده مردمان یزد است. «قنوت و قنات و قناعت» صرف یک شعار نیست؛ برندی است پرافتخار که واقعیت یزد و یزدیان را در معرض دید همگان قرار می‌دهد.

این روزها اما حال دیارمان چندان مساعد نیست. نامساعدبودن آن را هنگامی بهتر درمی‌یابیم که کمی به عقب برگردیم و اوضاع روزهایی نه‌چندان دور را با وضعیت این روزها مقایسه کنیم؛ مقایسه‌ای در همه زمینه‌ها به‌ویژه در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی. با این همه می‌توان با اراده‌ای استوار پنجه در پنجه نابسامانی‌ها انداخت، مشکلات را گام‌به‌گام حل کرد ‌و سیاهی‌ها را به عقب راند.

برای بازگشت به افتخاراتمان و اعتلای بیش از پیش دارالعباده باید طرحی نو درانداخت؛ طرحی با پشتوانه کار کارشناسی و چاشنی روحیه دینی و انقلابی؛ همان روحیه بسیجی؛ همان روحیه‌ای که توانست نظام جمهوری اسلامی ایران را بر طاغوت پهلوی پیروز گرداند و در هشت‌ سال دفاع مقدس، دشمنان قسم‌خورده را به زانو درآورد.

برای اعتلای دارالعباده، اقدام و عمل لازم است؛ اقدام و عملی با روحیه بسیجی و مدیریت جهادی. اقدام و عملی که هم اراده مسئولان استان را می‌طلبد و هم هم‌گامی آحاد مردم استان. مسئولان اگر اراده کنند و بسیجی‌وار وارد عرصه شوند، مردم در همراهی آن‌ها کم نمی‌گذارند. مردم اما از نمایش‌های سیاسی وبازی‌های جناحی خسته‌اند. آن‌ها دل به مسئولانی می‌بندند که به معنای واقعی کلمه روحیه‌ای بسیجی و مدیریتی جهادی داشته باشند. عشق و ارادتشان به بسیج و بسیجیان و یادگاران دفاع مقدس نیز از آن روست که آنان را در ادعای بسیجی‌بودنشان صادق می‌بینند.

دولتمردان دارالعباده برای اعتلای واقعی دیارمان باید آستین همت بالا زنند و با تمام وجود برای پیشرفت استان در ابعاد گوناگون و کاهش آلام مردم در عرصه‌های گوناگون فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بکوشند.

برای مردم پذیرفتنی نیست که فلان مسئول و بهمان مدیر فی‌‌المثل از افزایش نابهنجاری‌ها سخن بگوید اما دریغ از تلاشی ساده و کم‌هزینه برای ترویج هنجارها. برای مردم پذیرفتنی نیست فلان مسئولی از بحران آب سخن بگوید اما چشم بر اعطای مجوز به صنایع پرآبخواه و نامتجانس با شرایط اقلیمی استان ببندد. برای مردم پذیرفتنی نیست فلان مدیر ارشد در سخن از حجاب و عفاف بگوید اما دریغ از کم‌ترین اقدام مؤثر برای ترویج حجاب در مجموعه‌های اداری و دانشگاهی تحت‌امرش. برای مردم پذیرفتنی نیست فلان مسئول از نظام و انقلاب دم زند اما در خلوت ابایی از همنشینی با بهمان نقش‌آفرین و هم‌آوا با فتنه نداشته باشد. برای مردم پذیرفتنی نیست فلان رئیس و مدیرکل در سخن از ولی‌نعمت بودن مردم سخن بگویند اما در مقام عمل هم و غمش بازی‌های سیاسی باشد.

اگر روحیه بسیجی در میان متصدیان- اعم از دولتی و دستگاه‌های قضایی و ...- حاکم باشد، می‌توان یکشبه راه‌های صدساله را در اعتلای همه‌جانبه استان در ابعاد گوناگون فرهنگی و اقتصادی و ... طی کنند. و این قصه سر دراز دارد.

نویسنده: فائزه شورکی

پایان پیام/ م 

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری