Skip to Content«جو بایدن» معاون اول «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا در توییتی به نبود امنیت اجتماعی در میان زنان آمریکایی اذعان کرد.

 به گزارش یزدبانو به نقل از ایرنا؛ بایدن در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: تقریبا از هر پنج زن یک نفر در محیط های دانشگاهی، تجاوز یا آزار جنسی را تجربه می کند.

اذعان این مقام ارشد کاخ سفید به نبود امنیت برای زنان جامعه آمریکا در حالی است که نتایج آخرین نظرسنجی موسسه گالوپ نشان می دهد که ۳۴ درصد زنان آمریکایی 'اغلب' یا 'گاه و بیگاه' نگران هستند که مبادا مورد آزار و اذیت جنسی واقع شوند.

این نظرسنجی می افزاید که گرچه آمار ارائه شده نزدیک به میانگین ۳۳ درصدی در طول ۱۷ سال گذشته است، اما در سال های اخیر رشدی چهار درصدی را تجربه کرده است.

دختران جوان در این نظرسنجی که از ۵ تا ۹ اکتبر (۱۴ تا ۱۸ مهر) برگزار شد، ابراز نگرانی بیشتری کردند. این در حالی است که تنها پنج درصد مردان احساس مشابهی داشتند.

گالوپ همچنین تاکید می کند که افشای رسوایی های اخلاقی اخیر ترامپ تاثیر چندانی بر فضای اجتماعی آمریکا در این زمینه نداشته است.

این در حالی است که تارنمای روزنامه واشنگتن پست پیشتر با پخش یک ویدئوی قدیمی از اظهارات رکیک و خصوصی دونالد ترامپ درباره زنان، ضربه بزرگی به کارزار این نامزد انتخاباتی وارد کرد.

این اظهارات واکنش تند بسیاری از چهره های سیاسی آمریکا از هر دو حزب دمکرات و جمهوریخواه را به دنبال داشت.

انتهای پیام/ش
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری