Skip to Content

وقتی با گذشت سه سال، حضرات همچنان اندر خم یک کوچه‌اند

اظهارات ضد ونقیض اعضای شورای شهر یزد درباره احداث مکان مناسب دوچرخه‌سواری بانوان


وعده شورای شهر یزد برای احداث محل دوچرخه‌سواری بانوان نه تنها تا کنون عملی نشده که حتی در زمینه اقدامات ابتدایی آن هم اتفاق نظری بین آن‌ها وجود ندارد.

به گزارش یزدبانو، آماده‌سازی مکان مناسب و در شأن جهت دوچرخه‌سواری بانوان، وعده‌ای بوده که از ابتدای روی کار آمدن اعضای شورای شهر یزد، به کرات توسط آن‌ها مطرح شده است. اما این وعده نه تنها تا کنون عملی نشده که حتی در زمینه اقدامات ابتدایی آن هم اتفاق نظری بین اعضای شورا وجود ندارد.

در حالی که برخی از اعضای شورای شهر از انتخاب مکانی مناسب جهت احداث پارک دوچرخه سواری بانوان خبر داده اند، برخی دیگر این موضوع را نفی کرده‌اند.

 

مکان مناسب برای دوچرخه‌سواری بانوان جانمایی شده است

حمیدرضا قمی سخنگوی شورای شهر با بیان اینکه راه‌اندازی پارک دوچرخه‌سواری بانوان در دستور کار شورای شهر یزد است، اظهار داشت: به دنبال این هستیم که یک مکان مناسب برای بانوان در یزد ایجاد کنیم که این قشر با مشکلی روبه رو نباشند.

وی افزود: یکی از جانمایی‌های پارک دوچرخه‌سواری بانوان در یزد، نزدیک پارک کوهستان است که امیدواریم اتفاق بیفتد.(اینجا)

 

مکان مناسبی برای احداث محل دوچرخه‌سواری بانوان وجود ندارد

اما ونوس عامری دیگر عضو شورای شهر یزد گفت: احداث پیست دوچرخه‌سواری بانوان در یزد از ضروریات است و در حال حاضر تنها چالش پیش رو در این زمینه عدم دسترسی به مکان مناسب است.

وی عنوان کرد: البته مکانی در حوالی پل تقوی پیشنهاد شد که پس از بازدید آن را مکان مناسبی ندانستیم و سازمان پارک‌ها و فضای سبز مکان دیگری را پیشنهاد کرده که باید پس از بازدید نظر خود را اعلام کنیم.(اینجا)

 

زمین پارک دوچرخه‌سواری بانوان خریداری شده است

الهه جورابی عضو شورای شهر یزد نیز از آماده‌سازی زمین پارک دوچرخه‌سواری بانوان در یزد خبرداد و گفت: این زمین به متراژ 11 هزار متر خریداری شده و حتی در طول دو سال گذشته بودجه هم برای ساخت آن اختصاص داده شد اما هیچگونه حرکتی برای پیشبرد طرح مشاهده نشد.

وی اضافه کرد: 4 هزار متر از این زمین برای پارک بین راهی و 7 هزار متر آن برای پارک دوچرخه‌سواری بانوان در نظر گرفته شد.(اینجا)

 

زمین درنظر گرفته شده را مناسب پارک دوچرخه‌سورای بانوان نمی‌دانیم

محسن عباسی هرفته یکی دیگر از اعضای شورای شهر یزد زمین درنظر گرفته شده جنب پل شهید تقوی برای پارک دوچرخه‌سواری بانوان را مورد تأیید اعضای شورا نمی‌داند و می‌گوید: اولاً مکان موردنظر یک پارک عمومی بوده و در ثانی خارج از محدوده شهر است که برای بانوان مشکلات و خطراتی را به همراه خواهد داشت فلذا آن مکان را مناسب احداث پیست دوچرخه‌سواری ندیدیم البته باز تأکید می‌کنم باید  فضاهایی در 5 نقطه شهر و جهت بهره‌مندی عموم بانوان فراهم شود.(اینجا)

 

عملیات احداث پیست دوچرخه‌سواری آغاز شده است

این در حالی است که مهرماه سال گذشته محمد صفدرپور رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد از آغاز عملیات اجرایی احداث پارک دوچرخه‌ها در یزد خبر داده و گفته بود: احداث پارک دوچرخه‌ها و پیست دوچرخه‌سواری در محل کنارگذر یزد مجاور پل تقوی در مساحت ۱۱ هکتار آغاز شد.(اینجا)

 

توپ احداث پارک دوچرخه‌سواری بانوان در زمین شهرداری

اما علاوه بر این، اعضای شورای شهر یزد درباره میزان مسئولیت نهادهای مختلف در قبال احداث محل مناسب برای دوچرخه‌سواری بانوان هم اتفاق نظر ندارند.

محسن قمی سخنگوی فعلی شواری شهر در زمینه ساخت محل دوچرخه‌سواری بانوان، شهرداری را مورد انتقاد قرار می‌دهد و می‌گوید: شهرداری یزد در حال حاضر باید اعلام کند که پارک دوچرخه‌سواری بانوان ، چندمین اولویت این سازمان است؟!(اینجا)

 

برای احداث محل دوچرخه‌سواری بانوان شهرداری آماده همکاری است

اما در همین حین عباسی هرفته عضو شورای شهر و سخنگوی سابق شورا در این باره می‌گوید: اینکه در زمینه پیست دوچرخه‌سواری تنها از شهرداری انتظار داشته باشیم درست نیست چراکه بودجه شهرداری محدود است و انجام چنین اقداماتی نیازمند تعامل با سایر دستگاه‌هاست.

وی اظهار داشت: اگر اداره راه و شهرسازی در 5 نقطه شهر، زمین‌هایی را با کاربری ورزشی در اختیار شهرداری قرار دهد و معاونت عمرانی استانداری نیز در تأمین اعتبار مشارکت کند قطعاً شهرداری و شورای شهر استقبال خواهد کرد و بنده در اینجا قول می‌دهم به همان اندازه‌ای که این معاونت بودجه اختصاص دهد شهرداری نیز بودجه خواهد گذاشت.(اینجا)

با این وجود اما الهه جورابی عضو شورای شهر یزد نظر متفاوتی دارد و می‌گوید: فکر می‌کنم که برخی از افراد در یزد علاقه‌مند به اجرا و ساخت پارک دوچرخه‌سواری نیستند و نمی‌خواهند قدمی را برای بانوان بردارند.(اینجا)

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه زنان ویژه زنان

نکات خانه داری نکات خانه داری